وحدت مردم و حضور در صحنه های مختلف باعث اقتدار ایران اسلامی است

وی در زمینهآثار روزه بر زندگی فردی و اجتماعی اظهار داشت: همانطور که استحضار دارید انسان به صورت کلی از دو بعد شکل گرفته است؛ یکی بعد جسمانی و دوم بعد روحانی. در بیشتر ایام سال غلبه بر بعد جسمانی است؛ بنابراین تعادل و توازن بین جسم و روح در آن حالات بیشتر به نفع جسم است و بر هم میخورد، اما ماه مبارک رمضان با توجه به شرایطی که برای انسان ایجاد می شود به ویژه با تلاوت قرآن، با ذکر و یاد خدا و عباداتی که انسان در این ماه انجام می دهد بعد روحانی انسان هم تقویت می شود و در واقع یک تعادل و توازن بین جسم و روح انسان در این ماه برقرار می شود و آنچه که می تواند انسان را به کمال برساند همین ایجاد تعادل و توازن بین جسم و روح است.

وی افزود: روزه برای انسان همانند سپری در برابر ناپاکی ها است و ممکن است که انسان در بقیه ایام سال برخی اوقات غفلت کند و از هوای نفس خودش پیروی کند و غرایض نفسانی بر او غالب شوند اما در ماه مبارک رمضان همانطور که از فرمایشات علما و بزرگان شنیدیم که شیاطین در بند هستند این غرایض نفسانی کنترل می شود و انسان با تمایلات و خواهش های نفسانی خودش مبارزه می کند و این یکی از ویژگی های ارزنده ای است که در این ماه برای انسان رخ می دهد .

دکتر نگهبان خاطرنشان کرد: روزه ماه مبارک رمضان زمینه فلاح و رستگاری انسان رو فراهم می کند چرا که روزه باعث تزکیه نفس انسان می شود و وی را به سمت رستگاری سوق می دهد، علاوه بر این ممکن است در سایر ایام سال خیلی گرفتار امورات روزمره زندگی هستیم هر کس درگیر مشکلات خانوادگی، مسائل شغلی و اجتماعی خودش است از یاد دیگران ممکن است غافل باشیم، از یاد همسایگان خود و افرادی که در شهر ما هستند و کسانی که نیازمند کمک ما هستند غفلت کنیم اما یکی از آثار اجتماعی روزه ماه مبارک رمضان این است که انسان در این ماه به وی تلنگری وارد می شود که به یاد محرومان و فقرا بیفتد و این هم کمک بسیار بزرگی در حوزه اجتماعی برای انسان است که جزء برکات و ثمرات روزه ماه مبارک رمضان است.

وی تأکید کرد: این گرد هم آمدن و کنارهم نشستن و احساس همدلی کردن، کدورت و کینه ها رو کنار گذاشتن باعث حفظ وحدت جامعه اسلامی می شود و کمک می کند که مسلمانان به ویژه در برابردشمنان خودشان متحد شوند.

من امروز در مراسم روز قدس ضمن اینکه از حضور باشکوه و حماسی شما مردم عزیز در این راهپیمایی دشمن شکن تقدیر و تشکر میکنم عنوان کردم که آنچه که امروز باعث شده که اقتدار کشور ما و اقتدار نظام ما و همچنین توطئه های روزانه دشمنان رو داشته باشیم همین حفظ وحدت و انسجام همدلی بین مردم ما است که به برکت حضور علما و بزرگان در شهرستان خواف این وحدت و همدلی زبان زد است که قطعا این وحدت و همدلی در یک فضای توام با آرامش زمینه ی رشد و شکوفایی کشور و منطقه را فراهم می کند. سلامتی و امنیت دو نعمت بسیار مهم اما مجهول هستند تا زمانی که انسان از این نعمت ها برخوردار است خیلی متوجه وجود و حضور شان نمی شود اما اگر خدای ناکرده ناامنی در کشور و در منطقه ایجاد شد آن وقت است که ما قدر این نعمت بزرگ را میدانیم. در دو هفته قبل ما در مجلس شورای اسلامی این نعمت رو حس کردیم زمانیکه تروریست ها به مجلس شورای اسلامی حمله کردند تعدادی از کارمندان و رؤسای دفاتر ما در مجلس شهید شدند و چه بسا اگر وارد صحن مجلس شورای اسلامی می شدند ما هم امروز در بین شما نبودیم. قطعا آنچه که باعث شده ایران اسلامی اقتدار داشته باشد حضور مردم و اتحاد و وحدت مردم در صحنه های مختلف است. بخاطر دارید که مردم عزیز ما در یک انتخابات باشکوه برای شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین ریاست جمهوری شرکت کردند این مردم با هوشمندی که داشتند تداوم مسیر تدبیر و اعتدال رو برگزیدند چرا که احساس شان بر این است که این مسیر به رشد و توسعه کشور بیشتر کمک می کند بنابراین آنچه که ما می توانیم در سایه سار وحدت به اون دست پیدا کنیم رشد و توسعه کشور و منطقه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *