شما خوابید ولی خدای شما بیدار است‌

وی در آغاز سخن بیان داشت: یکی از کارهایی که دفاع مقدس انجام داد و کار ما مسلمانان را راحت کرد، تطبیق قصه‌های قرآن کریم نسبت به قصه‌های انبیاء بود. بعضی از اوقات وقتی ما مسلمانان (چه شیعه وچه سنی) قرآن را مطالعه می‌کنیم باورش برای ما سخت است که چطور می‌شود حضرت موسی(ع) در برابر فرعون قرار بگیرد و موسی پیروز شود؟! چطور می‌شود که حضرت ابراهیم(ع) در میان قومی ظالم تنها باشد و دم از خدا بزند و آخر پیروز شود؟! خوب است برای تقویت معارف، مروری بر دفاع مقدس داشته باشیم و باید فکر کنیم که علت و رمز پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس چه بود؟ اگر عوامل آن‌ چیزی است که در ذهن ما می‌باشد باید همان ابتدا جنگ را شکست می‌خوردیم. دفاع مقدس نظریه نظریه‌پردازها را بهم ریخت. در آن زمان می‌گفتند: صدام تنها نیست، بلکه همه کشورها از او حمایت می‌کنند، به لحاظ نیرو، نیروی انسانی عراق از ما بیش‌تر بود، در تجیهزات از لحاظ تانک و هواپیمای نظامی، قدرت ما و دشمن قابل مقایسه نبود و… .

ایشان ادامه داد: در دنیای مادی اگر کسی این امکانات را داشته باشد پیروز میدان خواهد بود. ما هشت سال گویا در برابر تمام دنیا ایستادیم که این خود یک پیروزی است. حال ما در این جنگ پیروز هم شدیم و این معجزه دوم بود. این چه قدرتی بود که از نظر همه باید شکست می‌خورد ولی ورق برعکس شد؟! عامل پیروزی دفاع مقدس چه بوده است؟ در اینجا به عاملی پی می‌بریم که قرآن کریم خیلی از آن را بیان کرده ولی ما باور نداشتیم. در قصه‌ی حضرت موسی(ع) و ابراهیم(ع) سراسر آن معجزه بود که به اراده‌ی خدا بستگی داشت و قدرتی ماورای قدرت‌ها در آن نهفته بود و آن قدرت خداوندی بود. این‌ها همه خیالی نیست، بلکه نمونه‌اش را در هشت سال دفاع مقدس دیدیم که قدرت الهی چه کرد. در حادثه طبس دیدیم که چه شد. سیستم‌های هواشناسی آمریکا، طبس را طوفانی نمی‌دید، اما چه اتفاقی در طبس افتاد؟ وقتی همه خواب بودند خدا خواست یک نکته‌ای را بفهماند که شما خوابید ولی خدای شما بیدار است‌. امام خمینی(رح) می‌گوید: اگر خدا بخواهد سنگ‌ها و شن‌ریزه‌های بیابان مامور خدا می‌شوند. دقیقا در همان لحظه‌ای که هواپیما‌ها به صحرای طبس می‌آید طوفان به پا می‌شود و همه‌ی نقشه‌های آن‌ها خراب می‌شود.

وی در پایان گفت: قدرت توکل در ما کم شده است. بعد از اینکه به قدرت خدا در دفاع مقدس پی بردند شیوه‌ی جنگ را از نظامی به جنگ نرم عوض کردند. گفتند: این‌ها قدرتی به نام خدا دارند. با نیروی انسانی و نظامی نمی‌شود با این‌ها مقابله کرد. برای پیروزی بر این‌ها باید خدای آن‌ها را نابود کرد. از راه‌های مختلف مثل فضای مجازی، حرام‌خوری‌ها و راه‌های مختلف وارد شدند که بتوانند خدا را از زندگی ما حذف کنند. نکند روزی برسد که خدا در زندگی ما جایی نداشته باشد. امروزه به هر بهانه‌ای می‌خواهند فرزندان ما را از خدا دور کنند. اگر زندگی‌های ما خراب است، به دلیل دوری از قرآن است. در دفاع مقدس هیچ نداشتیم به جز خدا که اگر اراده کند همه‌ چیز تغییر می‌کند. بیاییم به طرف خدا برگردیم. این‌قدر گناه کردیم و او نعمت به ما داد اگر طاعت او را می‌کردیم با ما چه می‌کرد؟ خدا همیشه با ما هست. توقع نداشته باشیم که وقتی از خدا فاصله گرفتیم و بگوییم خدایا به ما باران بده، به ما باران دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *