گزیده سخنان مولوی احمد قهستانی در مراسم نماز جمعه (۱۲ دی‌ماه ۹۹)

گزیده سخنان ایشان بدین شرح است:

  • وقتی صحابه از رسول الله(ص) سوال کردند که بهترین اعمال چه چیزی است، بر پیامبر سوره صف نازل شد که در آن اشاره به جهاد در راه خدا شده است.
  • امروزه کسانی‌که دم از گسترش اسلام می‌زنند باید بدانند که تنها راه رسیدن به این مهم، الگوبرداری از صحابه کرام و کسانی‌که پیامبر را یاری کرده‌اند می‌باشد.
  • خداوند برای انسان یک معامله سود‌آوری در سوره‌ صف بیان می‌کند که اگر انسان آن معامله را انجام دهد، نتیجه آن داخل‌شدن به جنت و مغفرت گناهان است.
  • این معامله شرایطی دارد:
    اول: ایمان صادق به خدا و پیامبر اکرم(ص) و دوم: جهاد در راه خدا با مال و جان.
  • کسی‌که در راه خدا جهاد می‌کند و شهید می‌شود برای همیشه جاودان می‌ماند و جسم شهید مانند جسم انبیا خاک نمی‌شود. رسول خدا(ص) فرمودند: “لغدوة فی سبیل الله أو روحة خیر من الدنیا و مافیها” یک صبح و شام در راه خدا بیرون شدن و جهاد کردن، بهتر است از دنیا و آن‌چه در آن است.
  • امروز مصادف است با سالگرد شهید قاسم سلیمانی که یک سال از خبر شهادت ایشان توسط آمریکای جنایتکار می‌گذرد. سرداری که به لحاظ دارا بودن صفات ارزنده و خصلت‌های نیکو در زمره‌ی آن دسته از انسان‌هایی قرار گرفت که اکنون به الگویی فراملی تبدیل شده است. شهادت سردار قاسم سلیمانی برخلاف تصور دشمنان، باعث وحدت مسلمانان شد و جان تازه‌ای به جبهه مقاومت اسلامی بخشید. شهیدی که زندگی خود را وقف اسلام و خدمت به مردم و پاسداری از ارزش‌های اسلامی نمود و اگر تدبیر سردار سلیمانی نبود داعش بسیاری از کشور‌های اسلامی را اشغال کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *