وحدت در جمهوری اسلامی ایران فقط نامگذاری محض و یک تاکتیک سیاسی نیست

سرهنگ نطاق در ابتدا سخنان‌شان از وحدت و بسیج یاد کرد و گفت: تنها یادگاری که می‌توان از امام راحل بیان کرد، وحدت و بسیج است که در 5 آذر1358 با شعار40 سال خدمت، جهاد و شهادت شروع، و به فرمان امام راحل نام گذاری شد، که در اصل 150 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مأموریت بسیج مشخص شده است.

مأموریت‌های اصلی و فرعی بسیج:

فرماندی سپاه شهرستان خواف، مأموریت‌های اصلی و فرعی بسیج را برشمرد و اظهار داشت: بسیج سه مأموریت اصلی و یک مأموریت فرعی دارد، مأموریت‌های اصلی بسیج:

  1. عمق بخشی داخلی، جذب، حفظ، انسجام و آموزش بسیجیان، به طورکلی نقش‌آفرینی بسیجی ده میلیونی.
  2. مقابله با تحدیدات نرم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی.
  3. مقابله با تحدیدات نیمه سخت غیرمسلحانه.

اما مأموریت فرعی که همان دفاع امنیتی کشورمی‌باشد، یعنی آماده کردن مردم برای دفاع، در قالب گردان‌های امام علی (ع)، امام حسین (ع) و گردان‌های بیت المقدس، عاشورا، کوثر، الزهرا و جهت کمک به عزیزان ناجا.

ایشان در ادامه افزود: بسیجیان، جمع فداکار مردم هستند که در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، محرومیت‌ زدایی، سازندگی، بهداشت و درمان فعال است.

اهداف سه گانه دشمن:

سرهنگ نطاق در قسمتی از سخنان‌شان اهداف سه گانه دشمن را خاطرنشان کرد و گفت: دشمن برای اینکه امنیت کشور را برهم زند سه هدف دارد:

اول :هدف کوتاه مدت، که برهم زدن امنیت کشور را در بر دارد.

دوم :هدف میانه مدت، که اقتصاد و معیشت کشور را در بر می‌گیرد.

سوم: هدف بلند مدت، که از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران و تغییر رفتار آن را در بر دارد.

سرهنگ نطاق در آخر علاج این همه دشمنی‌ها را وحدت برشمرد و گفت: وحدت در جمهوری اسلامی ایران فقط نامگذاری محض و یک تاکتیک سیاسی نیست، بلکه  یک اعتقاد قلبی است و جمهوری اسلامی ایران به معنای واقعی معتقد به لزوم اتحاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *