مهندس حسین سنجرانی – فرماندار شهرستان خواف – در مراسم نماز جمعه

ایشان در ابتدا، ضمن تبریک عید سعید فطر و گرامیداشت شهدا و شهدای فلسطین، به بیان اقدامات انجام‌شده در شهرستان خواف پرداخت و گفت: به حول و قوه الهی با اقدامات خوبی که در سطح شهرستان انجام شده‌ است، و با کمک علما، مردم و نخبگان توانستیم ۸۰ تفاهم‌نامه بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان با شرکت‌های معدنی منعقد کنیم که به اختصار، برخی را بیان می‌کنیم: در بیست ماه گذشته، ۳۰ مدرسه در شهرستان خواف که بخشی از این‌ها در دو سال قبل استارت خورده بود، تکمیل شد و امروز از این ۳۰ مدرسه، تفاهم‌نامه‌هایی که خیرین محترم بخش اعظم را به عهده داشتند ۱۷ مدرسه به بهره‌برداری رسیده است و ۱۳ مدرسه بین ۲۰ تا ۹۰ درصد در حال پیشرفت است که قطعا در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
مهندس سنجرانی خاطرنشان کرد: در بحث پُل‌‌هایی که به صورت آب‌نما بود و ایجاد مشکل می‌کرد ۱۷ پل ایجاد شده که ۱۵ تا کامل شده‌ است و دو تای آن در نزدیک نمایندگی ایران‌خوردرو آقای محمد‌پرست است که شاهد آن هستید به پایان خواهد رسید که نزدیک به ۲۰ میلیارد هزینه شده است.
ایشان افزود: ۳۰ قنات به کمک بسیجیان و سپاه و مردم عزیز لای‌روبی شد. در بحث تعویض شبکه‌های آب و لوله‌های فرسوده امروزه نزدیک به ده میلیارد تومان هزینه صورت گرفته‌ است.
فرماندار شهرستان خواف اظهار داشت: در بحث پایش تصویری، مباحث ترافیکی و انتظامی و در بحث ارتقای امنیت اجتماعی و روانی مردم پروژه‌ای که ۱۵ میلیارد هزینه در برداشته است انجام شده است و در تمام ورودی‌های شهرستان دیده می‌شود که در حال ساخت است و در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. در بحث بهداشت و درمان نزدیک به ۵ میلیارد تومان که توسط خیرین و معادن پرداخت شده‌ است، از قبیل تهیه تب‌سنج، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز، دستگا‌ه‌های جانبی بیمارستان و تکمیل اورژانس ۱۰۰۰ متر مربعی بیمارستان اقداماتی انجام گرفته‌ است.
ایشان تصریح کرد: در مجموع، نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان از آن تفاهم‌نامه عملی و اجرایی شده‌ است. در بحث ورزش و جوانان پروژه‌ای نزدیک به ۵ میلیارد تومان است که در حال بهر‌ه‌برداری است.
مهندس سنجرانی ادامه داد: در بحث خدمات نظام اسلامی در شهرستان، می‌توان در ۲۰ ماه گذشته به بخش جهاد کشاورزی که نزدیک به ۱۴ میلیارد تومان، گازرسانی به روستا‌ها ۷۰ میلیارد تومان، آب شرب ۹ میلیارد تومان، توسعه شهری ۴۰ میلیارد تومان، ۲۶ هزار بسته معیشتی بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان که توزیع شده است، انجام گرفته‌ است. در بحث مخابرات، ایجاد دکل مختلف در بحث تقویت زیرساخت‌های آنتن‌دهی تقریبا ۱۶ میلیارد هزینه شده‌ است. در سال گذشته حدود ۳۵ میلیارد تومان اعطای تسهیلاتی بوده‌است که در قالب وام‌های تکلیفی و کم‌بهره پرداخت شده است. در سال گذشته حدود یک و نیم میلیارد تومان به عنوان کمک بلاعوض به روستاییان داده شد.
ایشان یادآور شد: کار‌های خوبی در دست اقدام است که به اختصار اشاره می‌شود: احداث فرودگاه، بندر خشک شهرستان، گمرک در خود شهر خواف و طرح جامع معادن و… . در بحث تقسیمات کشوری اقدامات خوبی انجام شده‌ است که به عنوان مثال سده به شهر تبدیل شده‌ است. چمن‌آباد و ولی‌آباد نیز به شهر تبدیل خواهد شد.
فرماندار شهرستان خواف با تاکید بر حضور در انتخابات گفت: وظیفه‌ ما شرکت در انتخابات است و انشاءالله در انتخابات ۲۸ خرداد شرکت خواهیم کرد. ۱۰۸ صندوق رأی برای انتخابات ریاست جمهوری و ۱۲۷ شعبه اخذ رأی برای شوراها در نظر گرفته شده‌ است و ۴ هزار نفر جزو عوامل اجرایی خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *