ماهواره، شرم و حیا را از جوان سلب می‌کند و عواقب بسیار خطرناکی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، آقای سرهنگ قربانی – فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان خواف – در مراسم نمازجمعه (۷ مهرماه ۹۶) اهل سنت خواف، به ایراد سخن پرداخت.
ایشان اظهار داشت: امنیت، بستر تعامل رشد و شکوفایی همه مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می‌باشد. در صورت عدم وجود امنیت هیچ یک از امکانات اجتماعی امکان‌پذیر نیست. امروزه در ایران الحمدلله شاهد امنیت مطلوب و مثال‌زدنی هستیم، چرا که در ایران کلیه فعالیت‌ها در راستای امنیت و آرامش شهروندان است.
وی افزود: اگر به کشورهايی که در همسایگی ایران قرار گرفته نیم‌نگاهی داشته باشیم متوجه می‌شویم ناامنی‌هايی که در آن سوی مرزها وجود دارد حتی در همين شهرستان که يک شهر مرزی است وجود ندارد.
ایشان ادامه داد: امروزه نیروی انتظامی یکی از سازمان‌هايی‌ست که در راستای برقراری نظم و امنیت، آسایش و دفاع از مرزهای کشور فعالیت دارد. وظیفه اصلی پلیس برقراری نظم و امنیت در سطح کشور می‌باشد. امنیتی که امروز شاهد آن هستیم محصول تعاون و مشارکت همه نهادها به‌خصوص همکاری و تعامل مردم عزیز است. امنیت مقوله چند‌وجهی است که برای تحقق امنیت پایدار لازم است نهادها و سازمان‌هايی که برای آنها وظیفه مشخص شده است و همچنین مردم بزرگوار، تعامل و همکاری لازم را با مجموعه پلیس داشته باشند.
سرهنگ قربانی تصریح کرد: امروزه امنیت اجتماعی برای رسیدن به تعامل و تعاون اجزای مختلف جامعه است. ما باید قدردان این امنیت، تعاون و همکاری باشیم. رویکرد پلیس، جامعه محور و دانش‌بنیان است. هدف پلیس در حوزه رویکرد اجتماعی بر این است که امنیت را به کمک مردم و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی موجود برقرار کند. همچنین آگاهی‌دادن به مردم در راستای پیشگیری از وقوع بعضی از جرایم  باعث کاهش این‌گونه مشکلات است.
ایشان با بیان گزیده‌ای از خدمات پلیس اظهار داشت: از جمله خدمات پلیس به مردم شریف می‌توان به ارائه خدمات به مردم با استفاده از تجهیزات و فناوری روز، ارائه خدمات فوری در راستای خدماتی در حوزه‌های گذرنامه، تعویض پلاک، صدور گواهینامه و از این قبیل خدمات اشاره کرد.
وی افزود: امروز پیشگیری اجتماعی مقدم بر درمان است. اقشار مختلف مردم بایستی نسبت به برقرای امنیت تعاون و همکاری داشته باشند که جامعه کمتر دچار مسائل اجتماعی شود. امروزه آگاهی‌بخشی به جامعه، جلب مشارکت و کسب اعتماد عمومی مردم از اصول حفظ ارزش‌های اجتماعی پلیس ناجاست. در برنامه‌های آگاهی‌بخشی، تمام هم و غم پلیس این است که تمام عواقب خوب و بد هر مسئله امنیتی را به مردم گوشزد کند. در بحث جلب مشارکت نیز تمام تلاش پلیس بر این است که از حضور فعال مردم و ظرفیت‌های موجود جامعه در راستای برقراری نظم و امنیت بتواند استفاده کند.
فرمانده محترم نیروی انتظامی شهر خواف خاطرنشان کرد: در بحث کسب اعتماد عمومی، تلاش پلیس بر این است که با ارائه خدمات و اقدامات صادقانه بتواند این اعتماد را کسب کند. امروز، پلیس کشور جمهوری اسلامی ایران، پلیس دانش‌بنیان است که با تعاملات با مراکز دانشگاهی و برنامه‌های علمی که در دستور کار سازمان نيروی انتظامی‌ست به سمت پلیسی کارآمد و علمی حرکت کرده است. امروز دشمن برای ما نقشه‌های شومی کشیده است که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی که دشمنی خود را آغاز کرده است، با ایجاد جنگ تحمیلی خواسته تا انقلاب اسلامی را از بین ببرد، اما با جانفشانی‌های مردم و رهبری امام راحل روزبه‌روز بر اقتدار ایران افزوده شده است.
وی تاکید کرد: امروز بایستی به تمام نقشه‌های شوم دشمن توجه داشته باشیم که در بحث آسیب‌های اجتماعی می‌توان به مواردی چون استفاده از ماهواره اشاره کرد. ماهواره دارای برنامه‌هايی از پیش‌ تعیین‌شده از سوی دشمن است و روزبه‌روز بر برنامه‌های فارسی‌زبان آن می‌افزایند که هدف آن، تغییر فکر و عقیده جوانان و از هم پاشیده‌شدن خانواده‌هاست. ماهواره شرم و حیا را از جوان سلب می‌کند و عواقب بسیار خطرناکی دارد. امروز دشمن، فکر جوان را هدف گرفته و تلاش دارد تا فرهنگ غنی اسلام را از جوان بگیرد.
سخنران این هفته نماز جمعه اهل سنت خواف در زمینه اعتیاد گفت: در بحث اعتیاد نیز باید توجه کامل داشته باشیم و مردم عزيز نیز در برنامه‌هايی که در حوزه اعتیاد در سطح کشور اجرایی می‌شود همکاری لازم را داشته باشند و همه ما تلاش کنیم تا اقدامات مثبتی در راه اصلاح افرادی که به این بیماری مبتلا گشته‌اند داشته باشیم.
وی افزود: متاسفانه امسال در سطح شهرستان شاهد نزاع‌های دسته‌جمعی بوده‌ايم که بایستی علمای عزیز در این خصوص در راستای توجیه مردم و گوشزدکردن عواقب سوء این عملکردها بیش از پیش اقدام کنند تا ان‌شاءالله شاهد کاهش این‌گونه مسائل باشیم.
وی افزود: در حوزه فوریت‌های پلیسی ۵۸۴۲ مورد تماس داشتیم که نسبت به سال‌های قبل افزایش داشته است که بیشتر آن مربوط به نزاع بوده است که پلیس با نصب بنر در روستاها و مناطق مختلف درصدد آگاهی مردم نسبت به عواقب سوء این مسئله شده است.
ایشان در پایان افزود: در بحث جرایم عمومی که شامل اختلافات ملکی و مسائل اقتصادی است به کاسبان عزیز توصیه می‌شود که در تعاملات اقتصادی خویش بیشتر دقت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *