حضور دکتر نگهبان سلامی در مراسم نماز جمعه اهل سنت شهرستان خواف

?نماینده مردم شریف شهرستانهای خواف و رشتخوار با اشاره به اهمیت معیشت مردم و تاثیرقیمت حامل های انرژی بر افزایش قیمت دیگر کالاها ، عدم افزایش قیمتها را یکی از مهمترین دستاوردهای کمیسیون تلفیق در تعامل با دولت دانست.
?وی ضمن اشاره به اهمیت اتحاد و انسجام اجتماعی و ضرورت تحکیم رابطه مردم و نظام اسلامی از وفاداری جامعه اهل سنت به آرمانهای نظام اسلامی و حفظ تعهد و پایبندی آنها به قانون مداری بویژه در تحرکات قانون شکنانه اخیر در برخی شهرهای کشور ، از این تعامل و وفاداری اهل سنت به ارزشهای نظام و انقلاب تشکر و قدر دانی کرد . دکتر نگهبان در همین راستا به اهمیت توجه به نیازهای مالی مدارس دینی اهل سنت و معیشت روحانیت اهل سنت پرداخت و از به ثمر نشستن تلاشها در این زمینه با اختصاص ردیف بودجه ای مستقل برای این موضوع در بودجه 97 خبر داد.
?نماینده مردم شریف شهرستانهای خواف و رشتخوار با تاکید بر نیازهای شهرستان خواف با عنایت به تحولات اقتصادی مبتنی بر معادن سنگ آهن سنگان به موضوع زیرساختهای شهرستان پرداخت و از اختصاص ردیف بودجه مستقل برای چهاربانده شدن جاده سنگان-نشتیفان-خواف-رشتخوار-تربت حیدریه خبر داد.
 ?همچنین در حوزه حمل و نقل ریلی از ایجاد ردیف بودجه مستقل برای احداث ریل دوم سنگان -بافق خبر داد .
?دکتر نگهبان سلامی ضمن تاکید بر اهمیت آموزش ،به پیگیری جهت  تاسیس موسسه آموزش عالی سلامت در شهرستان خواف پرداخت که اختصاص ردیف بودجه  برای کمک به این موسسه را نیز از دستاوردهای حضور در کمیسیون بودجه 97 دانست.
?عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 مجلس شورای اسلامی  در بخشی از سخنانش به سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور ،به همراه استاندار خراسان رضوی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان این وزارتخانه پرداخت. در جریان این سفر که  بمنظور  افتتاح دو کارخانه مهم صنایع معدنی صورت گرفته بود ،مسایل و مشکلات حوزه انتخابیه بویژه در خصوص زیرساختهای فیزیکی و فرهنگی  از جمله  ،برق ،گاز ،خطوط حمل و نقل ،بیمارستان سنگان ،درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان خواف،مجتمع مسکونی … مورد بحث و بررسی و پیگیری قرار گرفت .
?نماینده شهرستانهای خواف و رشتخوار با تاکید بر اهمیت زیرساختها بویژه بحث آب مورد نیاز شهرستان در صنایع معدنی تاکید کرد به هیچ عنوان با بهره برداری از آبهای چاه های کشاورزی و سفره های زیر زمینی شهرستان برای مصارف صنعتی موافق نخواهد بود و با عنایت به اینکه انتقال آب از دریابرای سیرجان در حال انجام است به موضوع انتقال آب از دریای عمان به استانهای سیستان و بلوچستان ،خراسان جنوبی و خراسان رضوی پرداخت و تاکید کرد تأمین آب مورد نیاز صنایع معدنی سنگان باید از طریق انتقال آب از دریا، مدیریت آبهای مرزی و پساب آبهای شهری صورت گیرد .
?همچنین در بحث اشتغال در حوزه صنایع معدنی به ساماندهی جذب نیروی بومی در معادن پرداخت و ضمن اشاره به پیگیری برای به ثمر نشستن مصوبه ای در ایمیدرو جهت جذب 80 درصد نیروی بومی در صنایع معدنی منطقه به ایجاد حدود چهار هزار شغل در وضعیت موجود اشاره کرد که استخدامی های اصلی در کارخانه های احداث شده توسط سرمایه گذاران  با فرآیند استخدام از طریق مرکز آزمون دانشگاه پیام نور خواف انجام میگیرد و این امر رادر راستای عدالت لازم برای امکان جذب در فرصتهای شغلی ایجاد شده دانست که بدین ترتیب بالغ بر 80درصد نیروهای استخدام شده از طریق آزمون در شرکتهای فولاد سنگان ، توسعه ملی و اپال پارسیان از بین متقاضیان و کارجویان بومی گزینش شده اند .
?دکتر نگهبان سلامی در ابتدای سخنانش ضمن اشاره به حوادث غم انگیز آتش سوزی نفتکش سانچی و سانحه سقوط هواپیمای تهران -یاسوج که به فوت تعدادی از هموطنانمان منجر شد ، این مصیبتهای غمناک را خدمت خانواده های متوفیان تسلیت گفت .
 
به نقل از کانال اطلاع رسانی دکترنگهبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *