برای بکارگیری از نیروهای بومی با فرماندار محترم شهرستان جلساتی صورت گرفته است – حوزه علمیه احناف خواف

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، آقای عبدالقادر احراری – رئیس محترم شورای سابق شهر خواف – در مراسم نماز جمعه (۲۰ مردادماه ۹۶) پیرامون خدمات و فعالیت‌های شورای شهر در دوره‌های قبل و برنامه‌های دوره چهارم و مصوبات صورت گرفته به ایراد سخن پرداخت.

ایشان در زمینه فعالیت‌های صورت‌گرفته توسط شورای شهر اظهار داشت: تشکیل بیش از پانصد جلسه علنی و غیرعلنی در شورای شهر و دو هزار مصوبه، که اولین مصوبه آن هیئت‌رئیسه و دومین مصوبه، انتخاب دو شهردار به نام آقایان توکلی و خجسته بوده است که پروژه‌ها را به اتمام رسانده‌اند و چندین پروژه دیگر نیز در حال اتمام است.

وی افزود: از خدمات صورت‌گرفته می‌توان به این موارد اشاره کرد: احداث کانال آب‌های سطحی در خیابان هفتاد و دوتن و میلان مسجد جامع که هزينه‌های هنگفتی را متحمل شده‌ است. بازگشایی خیابان نظام‌الملک و بلوارکشی و آسفالت آن، طرح و اجرای بلوار فاطمه زهرا، احداث بلوار خیابان هفتاد و دوتن و نورافشانی و بلوکه‌گزاری و آسفالت آن، بازگشایی چندین خیابان و میلان در سطح شهر، احداث چندین میدان جدید و پروژه تعویضی فلکه شهید صبوری همراه با گل‌کاری و آسفالت آن، احداث مجموعه ورزشی در داخل پارک وحدت و تپه لاج، احداث خیابان منتهی به خیابان هفتاد و تن شهید و تملک ترمینال با هزینه بیش از ششصد و پنجاه میلیون تومان و خرید چندین دستگاه خودرو و کامیون برای آسفالت شهر، سنگ‌فرش و موزاییک‌نمودن چندین محل توسط شهرداری، احداث سرویس‌های بهداشتی در پارک‌ها و لوازم بازی برای کودکان، جمع‌آوری روزانه بیش از سی‌ تُن زباله و خرید بیش از نود سطل زباله.

آقای احراری در ادامه به کمبودهای شهر اشاره کرد و افزود: از جمله کمبودهای شهر، کمبود وسایل و امکانات جهت آسفالت معابر و حمل و نقل، کمبود فضای سبز، کمبود خیابان و مشکل کم‌عرض‌بودن و ترافیک آن، وجود کارگاه‌های مزاحم در خیابان به خصوص خیابان وحدت، قدیمی‌بودن کارخانه آسفالت است.

ایشان در زمینه بودجه شهرداری تصریح کرد: بودجه شهرداری هفت میلیارد تومان است که سه میلیارد آن مربوط به هزینه‌های جاری شهرداری است و فقط چهار میلیون تومان آن برای آبادی شهر استفاده می‌شود.

سخنران این هفته نماز جمعه اهل سنت خواف خاطرنشان کرد: برای بکارگیری از نیروهای بومی با فرماندار محترم شهرستان صحبت‌ها و جلساتی صورت گرفته است. همچنین برای دو خطه‌‌کردن راه‌آهن شهرستان نیز تلاش‌هایی انجام گرفته است که امیدواریم به نتیجه برسد.

ایشان ادامه داد: از دیگر اقدامات و برنامه‌ها: داشتن جلسات با مسئولان نظام در رابطه با موضوعات مختلف همچون امنیت، وحدت منطقه و تشکیل جلساتی با مسئولین فرهنگی و علمای محترم شهرستان.

آقای احراری در بخش دیگر سخنان خویش تاکید کرد: خواسته ما از ریاست محترم جمهور این است که طبق قول‌شان مبنی برحمایت از قومیت‌ها و مذاهب و همچنین طبق گفته امام راحل(ره) که شیعه و سنی با هم برادراند و در حقوق مساوی‌اند، پس چه خوب است که بر این گفته‌ها جامه عمل پوشیده شود تا دشمنان اسلام نتوانند به وحدت مسلمانان خدشه‌ای وارد کنند.

اشتراک گذاری