اگر در فضای مجازی فرزند ما مسیر غلط را انتخاب می‌کند از ضعف ایمان ماست

ایشان در ابتدای سخنان خویش بیان داشت: تا زمانی‌که امت اسلام به دستورات قرآن و پیامبر اکرم(ص) عمل کردند، نمونه بودند و باعث انقلاب‌های فکری و عقیدتی شدند. اگر مردم مانند شاگردان پیامبر اکرم(ص) ایمان بیاورند راه حقیقت را پیدا می‌کنند و کامیاب می‌شوند.
مولوی منصوری خاطرنشان کرد: برای این‌که انسان، الگو ونمونه بار بیاید باید یک ویژگی مهم را مدنظر داشته باشد و آن‌، محبت رسول خدا(ص) در دل است؛ به این معنا که
تمام رفتارهای زندگی پیامبر اکرم را در زندگی خود پیاده نموده و به آن اعتقاد و عمل نماید.
مدرس حوزه علمیه احناف خواف اظهار داشت: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید، که متاسفانه از فواید فضای مجازی کمتر استفاده می‌شود. کودکی که باایمان رشد نکرده‌ است وقتی در برابر تهدیدات فضای مجازی قرار می‌گیرد دست خالی است و سر تسلیم فرود می‌آورد و این باعث می‌شود که فرزندان‌مان ضروریات دین را انکار کنند.
مولوی منصوری گفت: در جامعه اگر ایمان باشد کشاورز خیانت نمی‌کند، به زمین همسایه تجاوز نمی‌کند، دامدار مال تقلبی را نمی‌فروشد، قصاب گوشت گوسفند پیر را به جای بره و بزغاله نمی‌فروشد، شیرفروش و ماست‌فروش، ماست فاسدشده نمی‌فروشد، مغازه‌دار کالایی که تاریخ آن گذشته‌ است را به عنوان کالای ضروری‌ مردم در بازار عرضه نمی‌کند، و به‌طور کلی، کالا و مایحتاج ضروری مردم را احتکار نمی‌کند، زیرا طبق این حدیث که “المحتکر ملعون” محتکر ملعون است، ایمان این شخص به او اجازه نمی‌دهد که کالای مردم را احتکار کند. اگر ایمان باشد پلیس از حق دفاع می‌کند، اگر ایمان باشد فرماندار از حق دفاع می کند. اگر ضعف ایمانی در انسان باشد و حضور خود را فردای محشر در مقابل خدا تصور نکند دست به جنایت می‌زند. اگر قاضی ایمان‌دار باشد از خدا می‌ترسد و ناعادلانه فیصله نمی‌کند. اگر ایمان مسئولین کم باشد به بیت‌المال مسلمین تعدی می‌شود و اختلاس می‌کنند.
ایشان در پایان سخنان خود تاکید کرد: قرآن کریم چهار اصل اساسی هدایت را مطرح می‌کند که اگر همه ما رعایت کنیم کامیاب می‌شویم، در غیر این‌صورت در مرداب تاریخ دفن خواهیم شد.
اول: انابت و رجوع به طرف خداوند، دوم: هدایت، سوم: استقامت، و چهارم: محکم‌ و پرتوان‌بودن قلب که وقتی این صفات در ما بیاید جامعه‌ خوبی خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *