توهین به مقدسات اهل سنت شدیدا محکوم است مطلب ویژه

  • مولانا مطهری: مرحوم دکتر نگهبان فردی صادق، امین، خدوم، امانتدار و از سرمایه‌های ارزشمند منطقه و کشور بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولانا حبیب‌الرحمن مطهری - مدیریت حوزه علمیه احناف خواف - در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه (۲۹ مردادماه ۱۴۰۰) اهل سنت خواف، ضمن قرائت حدیث: "اذکروا محاسن موتاکم و کفوا عن مساویهم"، وفات آقای دکتر محمود نگهبان را خدمت مردم شریف شهرستان و علمای معزز تسلیت گفته، اشاره‌ای به ویژگی‌های شخصیتی ایشان نمودند و خاطرنشان کردند: همانطور که مطلع شدید نماینده سابق ما جناب آقای دکتر نگهبان، بر اثر بیماری کرونا به رحمت خدا رفتند و طبق حدیثی که پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: اگر اموات و مردگان شما خوبی‌ها و نیکی‌هایی دارند، آن خوبی‌ها را بیان کنید و از خطا و لغزش‌هایی که داشته‌اند صرف‌نظر نمایید؛ بنابراین وظیفه ماست که به این حدیث عمل کنیم.

مولانا مطهری افزودند: جناب آقای دکتر محمود نگهبان در این مدت ۸ سال که نماینده همه ما بودند، بسیار صادق، امین، خدوم، امانتدار و از سرمایه‌های ارزشمند منطقه و کشور بودند. ایشان برخوردار از صفات حلم، بردباری و تواضع بودند که از بارزترین ویژگی‌های این مرحوم، آرامش درونی وی بود. کردار و رفتارشان به‌نحوی بود که آرامش درونی خود را حفظ می‌کردند و در موقعیت‌ها و مسائل مختلف اگر کسی سخنی می‌زد، ایشان آن آرامش و سکونی که باید داشته باشند و در شأن یک مسلمان هست، را حفظ می‌کردند. ویژگی دیگر آن مرحوم که شاید همه مطلع نباشند و عموماً کسانی‌که بیشتر با ایشان در رفت و آمد بودند آگاه هستند، اعتقاد آن مرحوم به تقدیر الهی بود‌؛ هر مسئله‌ و مشکلی که پیش می‌آمد، می‌گفت: "هر چه خدا بخواهد، هرچه در تقدیر باشد و هرچه که مقدر باشد." می‌گفت: "خدا بهتر می‌داند." از این جهت اگر کسی صحبتی می‌کرد، می‌گفت: هرچه خدا بخواهد همان محقق خواهد شد.

ایشان با اشاره به ویژگی "خستگی‌ناپذیر و عملگرا بودن ایشان" گفتند: ایشان تا جایی که در توان داشت و از دستش برمی‌آمد برای مردم خدمت می‌کرد، مگر اموری که از توانش خارج بود و معذوریت داشت. ایشان از هیاهو و سروصدا به دور بود. عده‌ای هستند که یک کار کوچکی را که انجام می‌دهند، هیاهو و سر و صدا به راه می‌اندازند، اما آن مرحوم از این صفات و از این مسائل به دور بود. دکتر نگهبان معتقد به مذهب خود بود، اگر مسئله‌ای پیش می‌آمد یا اتفاقی می‌افتاد، عکس‌العمل نشان می‌داد و در قبال مذهبش موضع‌گیری می‌کرد. به هر حال ایشان بر اثر بیماری کرونا فوت کردند و جنازه ایشان فردا ساعت ۵ بعدازظهر در فضای باز مصلی بدون برگزاری هیچ مراسمی برگزار خواهد شد.

ایشان ادامه دادند: با توجه به این بیماری که همه‌جا را فرا گرفته است، مردم سعی کنند برای همان نماز جنازه حضور پیدا کنند و انتظامات محترم مصلی نیز سعی کنند مردم را با همان فاصله‌ای که لازم است قرار دهند تا خدای ناخواسته مشکلی پیش نیاید.

مدیر حوزه علمیه احناف خواف با تاکید بر رعایت نکات بهداشت فرمودند: این بیماری بر هیچ‌کس رحم نمی‌کند و می‌بینیم که در این مدت دو سال چقدر انسان‌های فرهیخته و دانشمند از علما و افراد مخلص را از دست دادیم. الان هم این بیماری به شدت در حال انتشار است. بنابراین سعی کنیم که موارد بهداشتی را رعایت کنیم و دعا و استغفار نماییم. هیچ‌کس از ما و شما معلوم نیست که هفته آینده در این مصلی باشد یا مثل این مرحوم که با پای خود به بیمارستان رفت و جنازه او را بیرون آوردند، از این دنیا خواهد رفت. این بیماری بر هیچ‌کس رحم نمی‌کند. به همین جهت اگر قرضی داریم، به دنبال ادای قرض خود باشیم. اگر حق‌الناس بر گردن ماست، سعی کنیم که آن را ادا کنیم. اگر حق الله بر گردن ماست مثل نماز، روزه و زکات، آن‌ها را یادداشت و سپس ادا کنیم تا خدای نکرده به روز قیامت کشیده نشود.

  • مولانا مطهری: توهین به مقدسات اهل سنت شدیدا محکوم است و اشد مجازات را برای مداح هتاک خواستاریم

مولانا حبیب‌الرحمن مطهری - مدیریت حوزه علمیه احناف خواف - در بخشی دیگر از سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه (۲۹ مردادماه ۱۴۰۰) اهل سنت خواف؛ ضمن تشکر از مقام معظم رهبری مبنی بر انتصاب نیروی اهل سنت به سِمت فرمانده نیروی دریایی ارتش کشور، خاطرنشان کردند و افزودند: در روزهای اخیر در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها شنیدیم که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) یک فرد فرهیخته اهل سنت را به فرماندهی نیروی دریایی ارتش منصوب کردند. ما باید از مقام معظم رهبری برای این انتصاب، صمیمانه تقدیر و تشکر کنیم. این یک فتح بابی است برای مسئولان نظام و دولتمردان که به شایستگان و نخبگان اهل سنت اعتماد کنند و در پست‌ها و مناصب مدیریتی از آنها استفاده نمایند و از مقام معظم رهبری الگو بگیرند.

ریاست نشست فقهی اهل سنت خراسان با اظهار تاسف از توهین‌های یک هیئت عزاداری به مقدسات اهل سنت افزودند: در عین حالی که مقام معظم رهبری برای تحکیم وحدت هر چه بیشتر، از اهل سنت در مناصب مهم استفاده می‌کنند، از طرفی یک عده در خیابان‌های تهران شعار بر علیه حضرات ابوبکر(رض)، عمر(رض)، عثمان(رض) و ام المومنین حضرت عایشه صدیقه(رض) می‌دهند.
این چه معنایی دارد؟! از طرفی مقام معظم رهبری این کار خداپسندانه را انجام می‌دهند و بارها معظم‌له در صحبت‌های خود فرمودند که مقام بزرگان و اصحاب پیامبر(ص) باید حفظ شود، به خصوص خلفای راشدین و ام المومنین عایشه صدیقه، اما این چنین افراد سخیف و نادانی می‌آیند و بر ضد وحدت و برخلاف منویات مقام معظم رهبری این کارها را می‌کنند. لذا ما این عمل وقیحانه را محکوم می‌کنیم و تقاضا داریم که به شدت با چنین افرادی که برخلاف وحدت و منویات رهبری حرکت می‌کنند برخورد، و هرچه زودتر مواخذه شوند. در کشوری که ام‌القرای وحدت اسلامی است این مسائل هیچ معنایی ندارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper