مردم دیندار خواف میزبان همایش دانش‌آموختگی طلاب حوزه علمیه احناف خواف خواهند بود.

ایشان در مقدمه سخنان خویش اظهار داشت: ترقی و پیشرفت انسان‌ها در سوره عصر نهفته است؛ زیرا این سوره دارای چهار اصل اساسی است که اگر بندگان به این چهار اصل عمل کنند دچار بحران نخواهند شد.
امام شافعی (رحمه الله) می‌فرمایند: اگر خدای متعال هیچ آیه‌ای جز سوره مبارکه عصر برای امت نازل نمی‌کرد همین سوره به تنهایی برای هدایت امت کافی بود. خدای متعال در این آیه می‌فرماید: قسم به عصر و گذر ایام؛ همانا انسانیت در زیان است.
ایشان تأکید کرد: گناه ریشه ملت‌ها را می‌سوزاند و حکومت‌ها را جابه جا می‌کند.
خداوند متعال می‌فرماید: «افلم یسیروا في الارض فینظروا کیف کان عاقبه الذين کانوا من قبلهم کانوا هم اشد منهم قوه» آیا در روی زمین سیر نکردند که ببینند عاقبت کسانی که نافرمانی خدا کردند به کجا رسید! بسیاری از حکومت‌ها به قدرت بدنی و امکانات مالی و اعتماد کردن به معبودان باطل خود می‌نازیدند که قرآن بر این تفکر باطل خط بطلان کشید و آنها را مواخذه نمود.
مولوی منصوری خاطرنشان کرد: بدانیم باید در مقابل نعمات الهی سپاسگزار باشیم و به آن مغرور نگردیم، زیرا اگر خشم خدا بالا گیرد همه آدم‌ها چه خوب و چه بد را گرفتار می‌سازد. انسان‌های خوب به این دلیل گرفتار عذاب می‌شوند که از امر به معروف و نهی از منکر دست کشیدند و جلوى فسادها را نمی‌گرفتند. لازم است امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
ایشان تصریح کرد: بدانیم چراغ ظالم و شرک و باطل چند روزی دوام نمی‌آورد. وجه اشتراک همه کسانی که طغیان کردند و حق بندگان خدا را ندادند و بر روی کره خاکی فساد کردند این است که خدای متعال عذابی را برای آنان فرستاد.
خداوند به مردم سبأ بسیار نعمت داد و فرمودند شاکر خدا باشید. شهر شما شهر آبادی است اما آن ها نافرمانی کردند و به فرمان خدا پشت کردند و الله بر آنان سيل ويرانگري فرستاد و باغ‌ها را به باغ درختان بدمزه و تلخ تبدیل کرد. این هشدار ما برای کسانی است که نافرمانی کردند. اگر کفر ورزیدیم و در محافل ما بی‌حجابی بود و امر به معروف نکردیم خداوند بسی فرصت می‌دهد که اگر برنگردیم سرانجام عذاب خود را فرو می‌فرستد.
مدرس محترم حوزه علمیه احناف خواف در زمینه همایش دانش‌آموختگی طلاب حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کرد: انشاءالله روز پنج شنبه 5 اردیبهشت 98، مردم دیندار خواف میزبان جلسه‌ای خواهند بود که مهمانانی از اکثر نقاط برای تجلیل از مقام فاخر قرآن و سنت رسول اکرم(ص) حضور پیدا خواهند کرد و این افتخار نصیب شهر ما شده است. شما مردم هوشیار و عزيز، با دينداری و دیانت خود همانطور که در مراسمات مختلف دینی حضور فعال داشته‌اید ان‌شاءالله حضور فعال داشته باشید تا به لطف خداوند سربلند بیرون بياييم.
ایشان افزود: برای برگزاری این همایش از ماهها پیش با جلسات متوالی‌ای که برگزار گردید، به این نتیجه رسیدند که این همایش برپا شود؛ لذا امیدواریم که همه ما در این زمینه همت بالایی داشته باشیم. مردم خواف فرزندان معنوی مولانا شمس الدین مطهری(رحمه الله) هستند و هر تلاشی برای شادی روح این بزرگوار انجام دهید.  انشاءالله روز پنج شنبه اول وقت حضور داشته باشیم و نظم و انضباط را به طریق احسن برگزار کنیم تا مهمانان با خاطره‌ای خوش برگردند.
ایشان همچنین هفته سربازان گمنام را تبریک گفتند؛ سربازانی که جان خود را برای امنیت ما فدا کرده‌اند که باید تبریک گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *