دسیسه‌های یهودیت و مسیحیت در این زمان علیه جوان، پیر، زن، مرد، ورزشکار، تاجر و… زیاد است.

مولوی عصار در آغاز سخن بیان کرد: خدای متعال در قرآن به دشمنان انسان اشاره کرده است و شیطان را دشمن انسان برشمرده و تاکید کرده است که مواظب باشید که شیطان دشمن شما است و شما هم او را دشمن بگیرید. خدای متعال در بین امت‌های موجود در عالم، یهود و نصارا را هم دشمن انسان برشمرده است. در آیه‌ای که تلاوت شد، خدای متعال دغدغه‌ی یهود و نصارا را برشمرده است که تمام هم و غم یهود و نصارا این است که مسلمانان را از مسیر مسلمانی خارج کنند و آن‌ها را به سمت ملت یهودی و مسیحی ببرند. خداوند در کتابی این را بیان کرده است که برای تمام انسان‌ها تا قیامت، الگوی سیاسی، رفتاری، اجتماعی، دینی و مسیر سعادت آن‌ها خواهد بود. خداوند وقتی علیه مسیحیت و یهودیت سخن گفته است که دین جدیدی را توسط پیامبر آخر الزمان، ارسال کرده‌ است. یعنی نکته‌ای که نهفته است این است که قرآن برای دین اسلام فرستاده‌ شده‌ است و پیامبر(ص) آن را آورده است، پس خیلی مهم بوده است که خداوند به دغدغه‌ی دشمن بودن آن‌ها اشاره کرده است. قرآن را ورق بزنید و ببینید که بعد از ۴۰ یا ۴۵ صفحه خداوند متعال شبهاتی را که یهود و نصارا علیه مسلمانان مطرح کرده‌اند و بر روی آن‌ها مانور داده‌اند، مطرح کرده است. در همان سوره‌ی حمد، بیش‌تر مفسرین، غیرالمغضوب علیهم و لا الضالین را یهود و نصارا عنوان کرده‌اند.

وی ادامه داد: جوانان ما امروز در فضای مجازی شبهات زیادی را می‌بینند که علیه اسلام مطرح می‌شود. مولانا اشرفعلی تهاونوی در کتاب انتباهات می‌فرماید: شبهاتی که علیه مسلمانان مطرح می‌کنند، مورد جدیدی نیست، بلکه الفاظ را به‌روزرسانی کرده‌اند، وگرنه همان شبهاتی است که در قرون وسطی علیه مسلمین مطرح گشته است و اگر بخواهیم دقیق‌تر فرمایش مولانا تهانوی را عرض کنیم، می‌بینیم که خدا طرح پرسش و شبهه‌ی یهود را بیان کرده است. خدای متعال در آیه ۴۷ سوره بقره می‌فرماید: ای بنی اسرائیل به جای این همه عملکرد ناپسند، یک لحظه فکر کنید که من (الله) چقدر برای شما انعام کرده‌ام و این دینی که محمد(ص) برای شما آورده است، در مسیر رحمت‌های ما است. در جایی دیگر خداوند می‌فرماید: بدانید که مسیر دنیا ختم به رفتارهای مورد پسند شما نمی‌شود، بلکه روزی در‌ پس روز‌های دیگر می‌آید که هیچ‌کس نمی‌تواند پادرمیانی کند و پارتی دیگری شود. بلکه یک قدرت مطلق که آن قدرت الهی است آن روز را مدیریت خواهد کرد و آنان نصرت هم نخواهند شد. خداوند بیان می‌کند که هر نعمتی را که به بنی اسرائیل دادیم، آن را تبدیل به نغمت کردند. خداوند بعد از تمام کارهایی که بنی‌اسرائیل انجام دادند باز هم عفو و رحمت خود را شامل آن‌ها کرد ولی آنان باز هم دشمنی خود را آشکار کردند.

مولوی عصار خاطرنشان کرد: حال، جوان مسلمان، تیپ و ظاهر خود را بر اساس تیپ و ظاهر یک نویسنده، یک هنرمند، یک فوتبالیست، یک سیاست‌مدار یهودی و مسیحی قرار می‌دهد. مگر تیپ و سیمای رسول الله(ص) چه اشکالی دارد که این دشمنان بزرگ اسلام باید نمود پیدا کنند؟ هر نوع دسیسه‌ای را علیه مسلمین به کار می‌گیرند چون به ظاهر ثروت و قدرت دارند و به وسیله‌ی تکنولوژی‌های روز امکانات زیادی را برای خود فراهم آورده‌اند. تاریخ را بخوانید و ببینید که یک زمانی که جوانان مسلمان تهجدخوان بودند و قرآن در دست آنان بود و تلاش می‌کردند که در اتباع سنت از دیگری پیشگام باشند، در آن‌جا مسلمانان چه قدرتی داشتند؟ در عصر طلایی که اسلام قدرت علمی پیدا کرده بود، امپراطور روم که ملکه روم را از بین برده بود و خودش به حکومت رسیده بود، در نامه‌ای به خلیفه وقت مسلمانان نوشت: تا حال یک زن ملکه ما بود، اگر باج و خراجی را که از او گرفتید پس دادید که هیچ، وگرنه با قدرت علیه تو حمله خواهیم کرد. نامه که رسید خلیفه مسلمانان ناراحت شد و گفت: بنویسید از امیرمومنان به فلان سگ رومیان! قبل از این‌که چیزی را بشنوید با چشم سر آن را خواهید دید. حاکم مسلمان دستور حمله داد. نزدیک مرزهای روم، امپراطور روم با تمام لشکر به لرزه افتاد و عذرخواهی کرد.

ایشان ادامه داد: از زمانی که فرزندان یهود و نصارا از علمای مسلمان علم کسب کردند، علیه مسلمانان دسیسه می‌چینند. جوان مسلمان مواظب باش که اگر در یک فیلم و یا یک پیام در فضای مجازی، اندیشه‌ای از اندیشه‌های مسیحیت یا یهودیت را مطالعه می‌کنی و پخش می‌کنی و در میان مسلمانان شبهه افکنی می‌کنی، مواظب باش که تو یک سرباز اسرائیلی می‌شوی و بدان که برای آنان داری خدمت می‌کنی. خداوند داستان‌های یهود و نصارا را بیان کرده است و به ما گوشزد کرده‌ است که ای مسلمانان! یهود و مسیحیت دشمنان شما هستند.

مدرس حوزه علمیه احناف خواف افزود: طبق آیات قرآن، یهود و نصارا در رفتار‌های اجتماعی خود هم دشمنان سرسخت فرمان خدا هستند. در خیلی از آیات خداوند بیان می‌کند که شما حتی به موسی(ع) و عیسی(ع) هم رحم نکردید و هرکدام از ایشان هم که آمدند، تکبر ورزیدید و بعضی از پیامبران را کشتید و بعضی را تکذیب کردید. باید دشمنانی را که خداوند به عنوان دشمن معرفی کرده‌ است را مسلمان دشمن خود بداند. باید مسلمان با یک اندیشه و خرد عمیق بیندیشد که اینان دشمن من هستند. خیلی از برنامه‌ها و ورزش‌هایی که الان جهانی شده است ته‌بنای مسیحیت و یهودیت دارد. بنده مخالف ورزش نیستم و معتقدم که مومن باید قوت خود را به وسیله‌ی ورزش تقویت کند، اما وقتی یک برنامه ورزشی، ایمان من را خدشه‌دار می‌کند و در سطح بین‌المللی پخش می‌شود، در این مسیر ببینم که چقدر از نماز‌ها ترک می‌شود و چقدر از حرام‌ها انجام می‌شود. فلان بازی در فلان ساعت انجام می‌شود، چندین تن از جوانان مسلمان حاضرند بازی را تماشا کنند ولی حاضر نیستند در نماز بامداد مسجد محل خود شرکت کنند. ورزشکاران یهودی و مسیحی را ببینید که چه تیپ و قیافه‌ای دارند و از آن طرف یک جوان مسلمان در روستایی دور، مد موهای او مد موهای یک فوتبالیست یا والیبالیست یهودی و مسیحی یا شراب‌خوار ضد دین است. ورزش و تلاش کنید زیرا پیامبر فرموده‌اند که: مومن قوی خیلی از مومن ضعیف بهتر است.

ایشان تصریح کرد: چند وقت پیش در جلسه‌ای با مسئولین، همین حدیث را خواندم و گفتم که زمینه‌ی ورزش را برای جوانان فراهم کنید. هیئت‌امنای مساجد در کنار مساجد، زمین‌هایی را به عنوان زمین‌های ورزشی تهیه کنند و در وقت نماز جوانان بیایند نماز بخوانند و زمانی که وقت آزاد دارند در آن‌جا ورزش کنند. در تمام مسیرهای موفقیت گام بردارید و نگاه شما آن‌قدر بلند باشد که ما در هر رشته‌ی علمی چند متخصص با درجات عالی داشته باشیم. علماء فرموده‌اند: اگر می‌خواهید دنبال موفقیت باشید، دعا کنید که خداوند توفیقش را به شما بدهد. این توفیق اول با انکسار و خضوع در برابر خدای خود داشتن حاصل می‌شود. دیکتاتورهای کشورهای مختلف بودند که در همین دهه‌ی قبلی نابود شدند. در برابر خدا خوار و ذلیل باشیم. دوم مغرور نباشیم که اگر به جایگاهی رسیدیم، دیگران را نشناسیم. این‌ها همه را خدا به ما داده است و اگر بخواهد در یک دم می‌تواند عقل و ذکاوت ما را بگیرد و این انسان را به یک موجود افتاده تبدیل کند. سوم همت بلند و اراده‌ای محکم داشته باشیم. شاید افرادی باشند که تا دیروز دوست شما باشند و در مسیر موفقیت دشمن شما شوند اما عیبی ندارد چون شما خدایی را دارید که پشتیبان شما است. اگر یتیمی محمد(ص) هم یتیم بود، اگر فقیری محمد(ص) هم می‌گفت: فقر فخر من است. نترسید و بر خدای خود توکل کنید.

مولوی دکتر عصار در پایان بیان داشت: دسیسه‌های یهودیت و مسیحیت در این زمان علیه جوان، پیر، زن، مرد، ورزشکار، تاجر و… زیاد است. برای این‌که از این دام‌ها نجات پیدا کنیم، عقیده‌ی خود را درست کنیم و دین خود را بر سایر دیدگاه‌ها و افکار ترجیح دهیم. برای نعمت‌های الهی مانند: امنیت، وحدت و اتحاد و … که در جامعه وجود دارد، شکر گذار باشیم. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که وقتی به حالات همسایگان خود می‌نگریم، می‌بینیم که چقدر ما در عزت و سربلندی هستیم. مسئولین ما هم باید به این دقت کنند که به عزت وجود مردم جایگاه دارند و اگر مردم نباشند اینان هم نیستند، باید توجه کنند و هوشیارانه‌تر عمل کنند.

وی تصریح کرد: تصادفاتی که در هفته‌ی گذشته انجام شد، دست‌خوش کم کاری‌های این آقایان است. هرچقدر مطرح می‌شود، می‌گویند در بالا کسی پیگیری نمی‌کند، نخیر شما پیگیری نمی‌کنید. شما نه‌تنها به مردم خیانت می‌کنید، بلکه به مقام معظم رهبری و آرمان‌های نظام و فرمایشات مرحوم امام هم خیانت می‌کنید. فکری کنید، این مردم ولایت‌مدار و خادم نظام هستند. وقتی انتخابات می‌شود همه در آن شرکت می‌کنند. مردم ما با تمام توان از نظام خودشان حمایت می‌کنند اما مسئولین شهر کوتاهی می‌کنند. کفن بپوشید و بروید جلوی افرادی که مردم را سلاخی می‌کنند بگیرید، نه این‌که جیب‌های خود را پُرپول کنید و یک عده‌ای که در اطراف شما هستند از شما استفاده کنند.

مسیر رفت و آمد تهران به خواف را هربار طی کنید تا فکری برای این ملت کنند. این چه جاده‌هایی است که ما داریم؟ چند سال است که معادن بر پاشده‌است؟ کی می‌خواهد این جاده‌ها درست شود. آقا اگر به حرف شما گوش نمی‌کنند استعفا بده تا شخصی بیاید که لیاقت داشته باشد خواسته‌ی مردم را پیگیری کند.
معادن یک نعمت‌اند، نوش جان شما که آن‌ها را ثبت کردید اما کی می‌خواهید جاده‌ای را درست کنید که مردم را به سلاخی نکشانید؟ آقای مسئول، برو فکر کن. مسئولینی در این شهر بودند که روزنامه‌ها نوشتند: در جلوی چشم فلان مسئول، خانواده‌اش آتش گرفتند. مسئولینی بودند و هستند که به محض این‌که از این شهر رفتند، بدترین بیماری‌ها را گرفتند. این‌ها همه آه و فغان مردم زجر کشیده‌ی خواف است. آقایانی که در شهر صندلی دارید، هیچ‌گاه دغدغه‌ای را که شما می‌بینید آقایانی که در استان هستند نمی‌بینند و راه رساندن هم شما هستید که مردم به شما اعتماد کردند. مردم می‌توانند با نامه‌نگاری علیه شما کاری کنند که نیروهای بالاتر، دو روزه شما را بردارند اما مردم صبر می‌کنند، اما این صبر مردم پایان خطرناکی برای شما دارد، از آن بترسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *