جایگاه دین اسلام و اهمیت وحدت و برادری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، حضرت مولانا مطهری در خطبه‌های نماز جمعه (۴ مردادماه ۹۸) اهل سنت روستای بهدادین با تلاوت آیه “الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِينَةُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِندَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا” (کهف/۴۶) فرمودند: عزت و افتخار ما در دین است. اگر ما اهل دین و بنده‌ی مخلص خدا بودیم باعزت خواهیم بود و در نزد پروردگار و بندگان خدا مورد احترام قرار خواهیم گرفت. اما اگر اهل دیانت نباشیم و خدای ناخواسته اهل فسق و فجور و گناه باشیم آن وقت است که در نزد خداوند هم هیچ ارزشی نخواهیم داشت.
مولانا مطهری تاکید نمودند: بیاییم سعی و تلاش کنیم که متدیّن باشیم و در میان خود متحد بوده، وحدت و اخوت و برادری را حفظ کنیم که نتیجه‌ی آن، عزت و سربلندی از جانب خداوند و نیز احترام از طرف مردم خواهد بود. اما اگر اهل تفرقه و نفاق بودیم آن‌وقت است که خداوند متعال ما را بی‌آبرو‌تر خواهد کرد.
خداوند متعال می‌فرماید: “وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ” شما در مابین خود نزاع نداشته و متعهد باشید و برادروار در کنار یکدیگر زندگی کنید؛ چرا که اگر نزاع کنید، در حقیقت خود را از درون می‌سوزانید و مانند موریانه‌ای که درخت را می‌خورد از بین می‌روید.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کردند: عزت ما و شما در دین و اتحاد است، و این دو اصل اگر در میان ما بود آن وقت خداوند متعال هم در کار و زندگی ما و تمام امورات ما عزت و سربلندی می‌دهد.
ایشان پیرامون آیه فوق افزودند: در نزد خداوند متعال اعمال و عقیده صحیح ارزشمند و ماندنی‌ست و مال، ثروت و فرزند شاید در این دنیا ارزش داشته باشد، اما فانی‌اند و آنچه به عنوان باقیات صالحات می‌ماند اعمال صالحه و عقیده صحیح است. شخص عاقل نباید بر شئ فانی اعتماد کند و آنچه که مهم است اعمال صالح، انجام عبادات، خداوند را به یگانگی قبول‌داشتن و پذیرش نبوت پیامبر اکرم(ص) است که اینها عقاید ما هستند.
پیامبر اکرم(ص) در حدیثی در فضیلت فقرا می‌فرمایند: در روز قیامت فقرای امت من در بهشت خواهند بود در حالی که اصحاب مال و ثروت، رؤسا و اُمَرا در میدان محشر سرگردان و حیران خواهند بود.
ریاست محترم مجمع فقه اهل سنت خراسان مجدداً تاکید کردند: عزت ما در اطاعت و بندگی، وحدت و برادری است. قدر خود و اسلام و علمایتان را بدانید و در بین خود برادروار زندگی کنید.
حضرت مولانا مطهری در پایان سخنان خویش از مردم روستای بهدادین که در همه امورات دینی همراه حوزه علمیه احناف خواف بودند تقدیر و تشکر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *