برای جامعه اسلامی دو قدرت و نیروی خیلی مهم وجود دارد، یکی معامله با خلق و دوم معامله با حق

وی در مقدمه علت عقب افتادگی امت اسلامی را دوری از قرآن و سنت رسول اکرم (ص) دانست و به استناد آیه (مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُكَّعًا سُجَّدًا يَبْتَغُونَ فَضْلًا مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا…) گفت: برای جامعه اسلامی دو قدرت و نیروی خیلی مهم وجود دارد که یکی معامله با خلق و دوم معامله با حق است و این دو در پیامبر(ص) و یارانش اصلاح و تزکیه گردید که امروزه الگو بشریت قرار گرفته اند.
در ادامه افزود: انجیل نیز پیامبر(ص) و اصحابش را این چنین توصیف می کند: مانند دانه ای که کشاورز در زمین کاشته و از زمین سر بر آورد که یاد آور دوران بعثت تا هجرت رسول اکرم در مکه مکرمه و پس از آن ۱۳ سال تلاش برای اصلاح و تزکیه قلوب تا دانه جوانه زده به درختی تنومد مبدل شد و اصحابی با صبر و استقامت عظیم تربیت نمود.
مدرس حوزه علمیه خاطر نشان کرد: دوران خلافت حضرت ابوبکر صدیق (رض) نمود این تربیت بود؛ به طوری که ساختار خلافت حضرت ابوبکر صدیق (رض) نمونه کامل حکومت اسلامی بود.
حضرت ابوبکر صدیق(رض) با بیان خطبه اول و توصیه اینکه اگر از من اشتباهی سرزد شما مردم موظف اید گوش زد و انتقاد کنید فرمان نظارت و انتقاد از خلیفه را صادر کرده و این را حق شهروندی مردم دانست.
اصل سوم قانون خلیفه اول عدالت و برابری بود و آیه (يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاءَ لِلَّهِ…) سرلوحه کار خویش قرار داد، حال اگر مسئول نظام اسلامی با دید قومیت و مذهب بر مردم خود نگریست از معنای انسانیت به دور بوده و در روز آخرت بایستی پاسخگو باشد و اگر حکومت های اسلامی به دستورات قرآن و سنت عمل نمایند دچار پریشانی نخواهند شد.
مولوی منصوری با بیان اینکه در شهرستان خواف نعمت عظیم معادن سنگ آهن وجود دارد ولی اهل سنت این منطقه بهره ناچیزی از آن نبرده اند، انتقاد کرد که آیا در این شهرستان نیروی کار کافی وجود ندارد که از بیرون افراد را استخدام نموده و جوان جویای کار این منطقه جهت پذیرش یک سِمَت ناچیز بایستی مراحل سختی را بگذراند که این مورد قبول نیست.
امید است که خداوند انسجام و اتحاد بیشتر و توفیق خدمت بهتر را به مسئولین عنایت بفرماید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *