گزیده سخنان مولوی احمد قهستانی در مراسم نماز جمعه (۱۲ دی‌ماه ۹۹)

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولوی احمد قهستانی در مراسم نماز جمعه (۱۲ دی‌ماه ۹۹) اهل سنت خواف، با تلاوت آیه "یا ایها الذین آمنوا هل أدلکم علی تجارة تنجیکم من عذاب ألیم، تومنون بالله و رسوله و تجاهدون فی سبیل الله بأموالکم و أنفسکم ذلکم خیر لکم ان کنتم تعلمون" به ایراد سخن پرداخت.

گزیده سخنان ایشان بدین شرح است:

  • وقتی صحابه از رسول الله(ص) سوال کردند که بهترین اعمال چه چیزی است، بر پیامبر سوره صف نازل شد که در آن اشاره به جهاد در راه خدا شده است.
  • امروزه کسانی‌که دم از گسترش اسلام می‌زنند باید بدانند که تنها راه رسیدن به این مهم، الگوبرداری از صحابه کرام و کسانی‌که پیامبر را یاری کرده‌اند می‌باشد.
  • خداوند برای انسان یک معامله سود‌آوری در سوره‌ صف بیان می‌کند که اگر انسان آن معامله را انجام دهد، نتیجه آن داخل‌شدن به جنت و مغفرت گناهان است.
  • این معامله شرایطی دارد:
    اول: ایمان صادق به خدا و پیامبر اکرم(ص) و دوم: جهاد در راه خدا با مال و جان.
  • کسی‌که در راه خدا جهاد می‌کند و شهید می‌شود برای همیشه جاودان می‌ماند و جسم شهید مانند جسم انبیا خاک نمی‌شود. رسول خدا(ص) فرمودند: "لغدوة فی سبیل الله أو روحة خیر من الدنیا و مافیها" یک صبح و شام در راه خدا بیرون شدن و جهاد کردن، بهتر است از دنیا و آن‌چه در آن است.
  • امروز مصادف است با سالگرد شهید قاسم سلیمانی که یک سال از خبر شهادت ایشان توسط آمریکای جنایتکار می‌گذرد. سرداری که به لحاظ دارا بودن صفات ارزنده و خصلت‌های نیکو در زمره‌ی آن دسته از انسان‌هایی قرار گرفت که اکنون به الگویی فراملی تبدیل شده است. شهادت سردار قاسم سلیمانی برخلاف تصور دشمنان، باعث وحدت مسلمانان شد و جان تازه‌ای به جبهه مقاومت اسلامی بخشید. شهیدی که زندگی خود را وقف اسلام و خدمت به مردم و پاسداری از ارزش‌های اسلامی نمود و اگر تدبیر سردار سلیمانی نبود داعش بسیاری از کشور‌های اسلامی را اشغال کرده بود.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper