سعی کنیم در عزل و نصب‌ها سیاست‌کاری را کنار بگذاریم و انسانیت را ملاک بدانیم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولوی خواجه صدرالدین احراری، امام جمعه اهل سنت شهر خواف در مراسم عید سعید قربان ۲۱مردادماه ۹۸ با تلاوت آیه «و إذ ابتلی إبراهیم ربه بکلمات فأتمهن قال إنی جاعلک للناس إماماً قال و من ذریتی قال لاینال عهدی الظالمین» (بقره)، ضمن تبریک عید سعید قربان خاطرنشان کرد:

هر گاه عید قربان را به یاد می‌آوریم، شهامت و رشادت حضرت ابراهیم(ع) در یادها زنده می‌شود. آن جا که خداوند می‌فرماید: «و اذ ابتلی ابراهیم ربه» ما ابراهیم را آزمایش‌های زیادی کردیم؛ آزمایش جان، آزمایش زن و فرزند و آزمایش مال که در همه آزمایش‌ها پیروز و سربلند بیرون آمد.
ایشان گفت: متأسفانه چرا امروزه در جامعه ما معضل مهمی که وجود دارد عدم تربیت صحیح فرزند، و ازدواج و طلاق است؟ چرا امروزه فرزند حاضر نیست پول داروی پدر و مادر مریضش را از جیبش بدهد در حالیکه پدر برای فرزندش جان‌نثاری‌های زیادی کرده است!؟ چرا امروزه پدری که زحمت کشیده است فرزند او پزشک و مهندس و عالم شود، نمی‌تواند مقداری پول از فرزند خود حتی به قرض بگیرد و مجبور به قرض کردن آن از همسایه می‌گردد؟! اما در مقابل، يک کارگر افتخارش این است که  من توانستم چند باری پدر و مادر خود را با پول خود به حج و عمره ببرم، کاش مي‌توانستم باری دیگر آنها را به حج ببرم.
مولوی احراری تصریح کرد: این‌ها همه به خاطر این است که ما برای موفقیت فرزندان خود و رسیدن آنها به منصب‌های دنیوی و گرفتن مدرک آنها کوشش کرده‌ایم، اما برای خوشبختی آنها هیچ کوششی نکرده‌ایم. فرزند ما شايد در رشته‌اش موفق باشد، اما برای جامعه دیندار خوبی نباشد. درست است در رشته خود موفق است، اما اینها خوشبختی نیست. خوشبختی واقعی، وقتی است که با یک واژه به نام «تقوا» در کنار تخصصش، مشغول به خدمت باشد تا خود و جامعه‌اش را به اوج خوشبختی برساند. به راستی آیا فرزندان ما این گونه‌اند؟! مال و فرزند، آزمایش‌های دنیوی خداوند هستند، زيرا بارها باعث غفلت از یاد خداوند می‌گردند. چه قدر برای به ظاهر خوشبخت کردن فرزندمان ربا می‌گیریم، دروغ می‌گوییم و شهادت به دروغ می‌دهیم! ابراهیم(ع) کارد را بر گلوی فرزند خود کشید تا دستور الله را اجرا کند، اما خداوند نگذاشت او ذبح شود؛ بلکه به او هدیه نیز داد.
ایشان اظهار داشت: یکی دیگر از آزمایش‌ها به خاطر فرزند بخل است. شاید قبل از فرزند صدقه بیشتری در راه الله می‌دادیم، اما اکنون به خاطر وجود فرزند آن را کم کرده‌ايم. بلکه لازم است در همه حال از صدقات و خیرات خود به فقرا و نیازمندان، به خصوص در این موقعیت، از اهدای گوشت قربانی به حوزه علمیه احناف خواف کمک و یاری کنیم.
ایشان در زمینه حق فرزند بر پدر گفت: آزمایش دیگری که به خاطر فرزند صورت می‌گیرد تربیت اولاد است که