اگر می‌خواهیم مؤمن واقعی باشیم بایستی به سیره رسول اکرم(ص) نگاه کنیم.

مولانا حبیب الرحمن مطهری-نماز جمعه اهل سنت شهر نشتیفان خواف مولانا حبیب الرحمن مطهری-نماز جمعه اهل سنت شهر نشتیفان خواف
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، حضرت مولانا حبیب‌الرحمن مطهری - مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف - در خطبه‌های نماز جمعه (۱۰ فروردین ۹۷) اهل سنت شهر نشتیفان، با تلاوت آیه " لقد جاءکم رسول من أنفسكم عزيز عليه ما عنتم حریص علیکم بالمومنین رئوف رحیم" و " و ما أرسلناک الا رحمة للعالمین" به ایراد سخن پرداختند.
ایشان در مقدمه سخنان خویش فرمودند: خداوند متعال انسان را اشرف مخلوقات قرار داد و بهترین صورت و جسم را برایش انتخاب نمود و به وی عقل و شعور عنایت کرد و صلاحیت اندیشه و فکر را به او داد تا به تمام امور دنیا دسترسی داشته باشد و به وسیله‌ی اختیارش، بهترین عمل را انتخاب نماید.
مولانا مطهری افزودند: خداوند متعال پیامبران را مبعوث کرد تا فرق بین خوبی و بدی را به بندگان بگویند و آنان را اسوه و الگو قرار داد تا نحوه‌ی زندگی را به انسان‌ها بیاموزانند.
ایشان خاطرنشان کردند: خداوند متعال، پیامبر اکرم(ص) را به عنوان آخرین پیامبر مبعوث کرد که یکی از نتایج این بعثت " و ما ارسلناک الا رحمة للعالمین" بود.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف در بیان "مصادیق رحم و شفقت" اظهار داشتند: رحم و شفقت انواع مختلفی دارد؛ از جمله آن: شخص تشنه را آب دادن، گرسنه را سیر کردن، برهنه را لباس پوشاندن، نیاز افراد محتاج را برآورده کردن و به فریاد شخص مصیبت‌زده رسیدن است.
ایشان تصریح کردند: مهمترین رحم و شفقت این است که انسان را از عذاب جهنم نجات دهد و کسی که در معرض هلاکت و تباهی‌ست، او را نجات دهد. همچنین، اخلاق اسلامی را به کسی‌ که از اخلاق به دور است بیاموزد.
مولانا مطهری ادامه دادند: پیامبر اکرم(ص) این موارد را به ما تعلیم دادند و این رحم و شفقت، ویژگی بارز انبیا است که خداوند متعال در وجود انسان‌ها نیز قرار داده است.
ایشان خطاب به نمازگزاران تاکید کردند: اگر می‌خواهیم مؤمن واقعی باشیم بایستی به سیره رسول اکرم(ص) نگاه کنیم و اعمال، رفتار و زندگی خود را بر طبق سنت‌های پیامبر اکرم(ص) قرار دهیم.
ایشان ادامه دادند: از دیگر صفاتی که برای رسول الله(ص) بیان شده این است که نسبت به مسلمانان حریص هستند و می‌خواهند که همه وارد بهشت شوند و اگر مسلمانی با اعمال خود وارد جهنم شود این برای پیامبر(ص) سخت و دشوار است. پس نبایستی آن‌گونه عمل کنیم که خدا و رسول خدا از ما ناراض گردند.
 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper