معاشرات ما به عنوان یک مسلمان، رنگ دين داشته باشد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولوی جلیل‌احمد موحدی، مدرس محترم حوزه علمیه احناف خواف، در مراسم نماز جمعه ۲۲ شهریورماه اهل سنت خواف،  پیرامون نصیحت به ایراد سخن پرداخت.
گزیده سخنان ایشان بدین شرح است:

 پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: "الدین النصیحة" دین یعنی نصیحت و خیرخواهی، سوال شد: نصیحت برای چه کسی؟ فرمودند: نصیحت و خیرخواهی برای خدا، رسول خدا(ص)، كتاب خدا، پیشوایان مومنین و برای عموم مسلمانان.
مولوی موحدی در توضیح حدیث گفت: نصیحت برای خدا، یعنی مردم را به سوی دین خدا بخوانیم تا کسی به خداوند شرک نیاورد و او را به یگانگی پرستش کنند.
ایشان افزود: نصیحت و خیرخواهی برای همه انسانها بسیار ضروری است. چه خوب است سعی کنیم کسانی را که دارای منصب هستند به عنوان خیرخواه  نصیحت کنیم. خیرخواه عموم مردم باشیم و معاشرات ما به عنوان یک مسلمان، رنگ دين داشته باشد.
ایشان تاکید کرد: معاشرات ما باید به بهترین نحو ممکن باشد، زیرا صاحب بهترین امت هستیم. پیامبر (ص) فرمودند: به سه خانم عذاب قبر نمی‌رسد: زنی که بر تنگدستی شوهر خود صبر کند، زنی که بر اخلاق زشت همسر خود صبر نماید و زنی که مهریه خود را برای شوهرش ببخشد.
مدرس حوزه علمیه احناف خواف بر اهمیت معاشرت خوب با همسر تاکید کرد و گفت: پیامبر(ص) فرمودند: ای عایشه، جبرئیل مرا در مورد اخلاق نیک با زنان وصیت‌های زیادی می‌کرد؛ تا آن جا که گمان می‌کردم به زودی آیه‌ای نازل خواهد شد که طلاق دادن همسر حرام است. دین و وجدان یک مسلمان حکم می‌کند که نباید برخورد نامناسب با همسرش داشته باشد.
ایشان در قالب نکته‌ای افزودند: مهریه زن واجب است و صحیح نیست که او را وادار کنیم تا مهریه خود را ببخشد. باید بهترین رفتارها را با همسر خود داشته باشیم و مهریه او را به نیکی پرداخت کنیم.
ایشان تصریح کرد: سوءاستفاده از دین نکنیم. نصیحت جزء دین، ایمان و اعتقاد ماست و سعی کنیم خیرخواه همه باشیم.
مولوی موحدی خاطرنشان کرد: عده‌ای از مردان به همسران خویش بسیار سخت می‌گیرند و حتی اجازه نمی‌دهند که مادر خود را ببینند؛ این چنین شخصی از مقام خود به عنوان یک شوهر سوءاستفاده کرده است و ظلم محسوب می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper