متاسفانه کسانی که در دنیا نتوانستد الله را بشناسند تعداد زیادی هستند.

ایشان در مقدمه سخنان خویش اظهار داشت: الله تعالی ما را فرا می‌خواند و به سمت عزت واقعی و غیرقابل تصور دعوت می‌دهد. چه بسیار انسان‌هایی که از دنیا رفته‌اند و الله را نشناختند. شاید یکی از دلایلش وسوسه‌های شیطان لعین بوده که چون انسان الله را نمی‌بیند پس نمی‌توان او را شناخت. پس ای انسان، به عیش و نوش خود در این دنیا مشغول باش که آخرتی وجود ندارد.
ایشان افزود: متاسفانه کسانی که در دنیا  نتوانستد الله را بشناسند تعداد زیادی هستند. چنانچه الله تعالی می‌فرماید:” و قلیل من عبادی الشکور” کسانی که شکرگزار الله تعالی بوده‌اند تعدادشان خیلی کم است. کسانی‌که به معرفت الهی دست یافته‌اند به سادگی ظلم و خطا نمی‌کنند. چه بسيارند انسان‌هایی که آدرس بهشت را گم کرده‌اند و با همان سرگردانی از دنیا رفته‌اند. الله تعالی می‌فرماید: ما به فرعون مهلت دادیم و معرفت خود را به او نزدیک کردیم و هر بار او پیمان خود را شکست.
خداوند متعال می‌فرماید: ای محمد(ص)، تو مردم را به راه راست دعوت می‌کنی؛ همان راهی که منتهی به دارالسلام یعنی سرای آرامش و امنیت می‌شود، ولی برخی از اشخاص چون به آخرت و زندگی بعد از مرگ اعتقاد ندارند و ایمان‌شان توام با نفاق است این چنین کسانی در جهنم داخل خواهند شد.
مولوی موحدی ادامه داد: یکی از دلایلی که الله تعالی جریان فرعون را زیاد تکرار می‌کند این است که در دنیا هنوز موسی هست و در مقابل هر موسی، فرعونی قرار دارد. خداوند متعال می‌فرماید: قبل از نزول عذاب، مشرکین جلسه می‌گرفتند و در آن جلسه به غیبت و بدگویی می‌پرداختند و در روز، نسبت به رسول الله و مسلمین اظهار ارادت دروغین می‌کردند و به قول قرآن کریم مستکبرانه اين عمل را انجام می‌دادند و امروز هم شاهد این‌گونه حرکات هستیم.
ایشان خاطرنشان کرد: در این دنیا برای برخی سوال شده است که چرا اروپاییان و غربی‌ها برخلاف ما در ناز و نعمت به سر می‌برند، دلیلش این است که آنها به الله تعالی تعهد ندادند و از خدا فقط زندگی دنیا خواستند، ولی ما آخرت و بهشت الله را خواستیم در حالی که به او با قسم دروغ توهین کردیم، دروغ، خیانت و وعده‌خلافی کردیم.
ایشان تصریح کرد: ریاکاری و نفاق دو خصلتی است که از دیدگاه اسلام بسیار مورد نکوهش قرار گرفته است. الله متعال می‌فرماید: “ان المنافقین في الدرک الاسفل من النار” قطعا انسان‌های منافق در طبقه زیرین جهنم هستند، زیرا صدماتی که منافقین به اسلام زدند هرگز مشرکین نزدند.
مدرس محترم حوزه علمیه احناف خواف تصریح کرد: خداوند متعال برای اینکه ما قدر اسلام و دین را نمی‌دانيم عذاب خودش را نازل می‌کند. الله متعال می‌فرماید: ما عذاب را نازل می‌کنیم تا انسان‌ها خود را در مقابل الله تعالی رام و تعظیم کنند. الله تعالی می‌فرماید: من گرسنگی، فقر و مصائب را به بنده‌ام چشاندم تا بیش از پیش جلوى من زانو بزند. این را بدانیم اگر امت مسلمان به اسلام برگردد الله تعالی عُمَرها و صلاح‌الدین ایوبی‌ها را می‌فرستد تا نصرت الهی شامل حال‌شان گردد. الله تعالی می‌فرماید: ای مسلمانان، الله تعالی شمارا با ۳۱۳ نفر در مقابل مشرکین پیروز کردند. حضرت انس می‌فرمایند: در روز بدر دیدم که فرشته‌ها با عمامه سفید روی زمین فرود می‌آمدند و مشرکین را به قتل می‌رساندند.
حضرت عباس‌بن‌عبدالمطلب قبل از تشرّف به اسلام، در صف مشرکین بود و شخصی قوی و قدبلند بود و به دست صحابی‌ای – ابوالیُسر – که از لحاظ جسمی ضعیف بود اسیر شد. پیامبر اکرم(ص) از این صحابی پرسید: چطور توانستی عباس را اسیر کنی؟! جواب داد: یا رسول الله، منم نمی‌دانم؛ فقط دیدم که دو نفر از آسمان فرود آمدند و دست و پای عموی شما را بستند و جلوی من گذاشتند.
ایشان تاکید کرد: اینها صحنه‌هایی است که در تاریخ رخ داده است و این به خاطر حقانیت پیامبر اکرم(ص)، قرآن کریم، احادیث و سنت‌های پیامبر بوده است.
ایشان اظهار داشت: بعضی افراد می‌گویند که این صحنه‌ها مربوط به همان دوران بوده است و الان اتفاق نمی‌افتد و فرشته‌ها فرود نمی‌آیند، اما چنین نیست؛ اگر در جایی جهادی اسلامی و شرعی به فتوای مجمع علما بدون افراط و تفریط صورت گیرد، خداوند متعال نصرت حتماً می‌کند. جهادی که با سلاح یهود و نصارا نباشد و با لقمه آمریکا و انگلیس نباشد و فقط به خاطر خداوند باشد، الله تعالی یاری می‌کند.
در واقعه نهاوند همدان، حضرت ابوموسی اشعری – فرمانده لشکر مسلمانان – سه ماه نهاوند را محاصره داشتند اما هنوز فتح نشده بود و به امیرالمومنین عمر فاروق(رض) نامه نوشت که سه ماه است که آنجا فتح نمی‌شود. حضرت عمر فرمودند: ما تا امروز به خاطر تعداد سربازان و سلاح پیروز نشدیم. حتما در شما کوتاهی است؛ لذا بررسی کنید که چه کوتاهی از سربازان سر زده است. وقتی جستجو کردند متوجه شدند که چند نفر مسواک نزده‌اند.
حضرت حاتم اصم(رحمه‌الله) حضرت علی(رض) را در خواب دید و از ایشان پرسید: علت چیست که در زمان شما با تعداد کم پیروز می‌شدید ولی ما با این همه جمعیت خوار هستیم و شکست می‌خوریم. سیدنا علی فرمودند: ما با قرآن بودیم اما شما قرآن را رها کردید و این علت شکست شماست.
سخنران این هفته نماز جمعه اهل سنت خواف گفت: استکبارستیزی و صهیونیست‌ستیزی که باید در خانه من و تو سنی و شیعه شروع می‌شد، تبدیل شده به آغوش باز کردن و استقبال از آمریکا و انگلیس و حمایت بی‌قید و شرط از اسرائیل. افرادی همچون شیخ احمد یاسین بودند که روی ویلچر می‌نشینند و شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل‌ از ته دل می‌دهند تا خداوند متعال شر آنها را از سرزمین‌های اسلامی دور کند. لذا اگر در کشور ما برخی شعار مرگ بر آمریکا را به صورت سیاسی می‌دهند، – آمریکایی که دشمن اسلام و مسلمانان است و شخصیت‌های مسلمان را ترور می‌کند – می‌توانند به پاکستان و افغانستان تشریف ببرند و بررسی کنند که مرگ بر آمریکا و اسرائیل آنها از ته دل‌شان است. آنها هر روز آمریکا را به دلیل ظلم، قتل و غارتش نفرین می‌کنند.
ایشان تصریح کرد: اگر کسی واقعا به اسلام و قرآن عشق بورزد هیچ‌وقت آرزو نمی‌کند که آمریکا در کشورمان قدم بگذارد، زیرا اگر چنین باشد دیگر نه عمامه عالمی و نه حجاب خواهری حرمت خواهد داشت و مطمئناً مساجد ما بی‌حرمت خواهد شد و به دست منافقین خود ما ویران خواهد شد. اگر دین را دوست دارید، استکبارستیز و به دنبال اصل اسلام باشید.
ایشان اظهار داشت: اگر ما واقعا بنده خدا و برادر باشیم، هیچ‌گاه برای ما در سطح شهرستان یا بالاتر مشکلی پیش نخواهد آمد.
ایشان افزود: قدر نعمت اسلام، دین، امنیت و آسایش را بدانیم و قدر این شرایط و اوضاع را بدانیم که ملت سوریه، افغانستان و میانمار ندارند و آرزو داشتند و دارند که چنین نعمت‌هایی را داشته باشند و تحت ظلم افراد کفتار صفت قرار نگیرند. لذا ناشکری نکنیم، بلکه قدردان نعمت‌های الهی باشیم و ضعف را در خود دنبال کنیم و درصدد رفع آن برآییم که انشاءالله همه چیز درست خواهد شد و تمام حالات به دست الله متعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *