رفع تبعیض و برقراری کامل عدالت بین اقوام و مذاهب از مهم‌ترین اقدامات برای ایجاد وحدت است.

ایشان فرمودند: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای قرآن، احادیث و روایات رسول الله(ص) بنا و پایه‌گذاری شده است و مردم کشورمان نیز اسلام‌خواه و در پی احکام و مسائل اسلامی هستند.
ایشان افزودند: یکی از برنامه‌های اسلام عدالت است که باید در بین تمام اقوام و مذاهب رعایت شود و شاهد این هستیم که مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) هم بر مسئله رفع تبعیض و برقراری عدالت در بین همه اقوام و مذاهب اعم از شیعه و سنّی تاکیدات فراوانی داشته‌اند.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف عنوان کردند: خراسان بزرگ نیز دارای مردمی از اهل سنت و اهل تشیع است که در تمام مراحل انقلاب حضور داشتند و همراه نظام بودند.
ایشان تاکید کردند: چنان‌چه بخواهیم نظام ما واقعاً مستحکم‌تر شود حتما باید رعایت عدالت اسلامی را در تمامی حوزه‌ها بین همه اقوام و مذاهب در نظر بگیریم.
مولانا مطهری خاطرنشان کردند: نظام ما، اسلامی و بر مبنای قرآن و احکام اسلام است، توجه مسئولان به حوزه‌های علمیه زیاد است و سعی دارند که حوزه‌های علمیه پیشرفت داشته باشند؛ مردم و به‌ویژه جوانان نیز زمانی‌که این تشویق‌ها و رشد مدارس را می‌بینند به حوزه‌های علمیه مراجعه بیشتری می‌کنند؛ اگر چه نواقص و مشکلاتی وجود دارد اما در عین حال راضی هستیم و شرایط خوب است.
ریاست محترم مجمع فقهی اهل سنت خراسان تاکید کردند: باید همان‌طور که حوزه‌های علمیه اهل تشیع آزادی کامل در مسائل مذهبی دارند، حوزه‌های علمیه اهل سنت نیز چنین باشند. فقه هر شخص را باید خود مفتیان، علما و مراجع تقلید هر مذهب تصمیم‌گیری کنند و معتقدیم حوزه‌های علمیه اهل سنت باید این‌طور باشند، البته به طور کلی در این مسائل رضایت نسبی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *