دفتر تقریب بین المذاهب الاسلامیة در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خواف افتتاح شد

عزت و سربلندی‌ای که خداوند متعال به انسانها داده به خاطر علم‌شان است. علم، مایه عزت، پیشرفت و از همه مهمتر تعلیم و علم، کار انبیاست. هر جا علم و توجه به آن بیشتر باشد، آینده‌ی دنیا از آنِ آنها خواهد بود.
ایشان تأکید کردند: تأسیس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی در راستای تعلیم و تعلم و وحدت امت اسلامی است و از تأسیس این کرسی خوشحال هستیم.
ایشان افزودند: گفتمان علمی و مطالعه منابع یکدیگر، باعث مستحکم‌تر شدن تقریب بین المذاهب می‌شود.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کردند: الحمدلله در شهرستان خواف، اهل سنت در کنار برادران شیعه با وحدت و اخوت زندگی می‌کنند و وهابیت و تندروی وجود ندارد. اهل سنت اینجا همگی حنفی‌مذهب و وابسته به علمای خود هستند. اهل سنت این شهرستان، مردمی انقلابی، دوستدار نظام اسلامی، رهبری و سرزمین خود هستند.
ایشان افزودند: در آشوب‌هایی که در گذشته، در مناطق مختلف کشور رُخ داد، الحمدلله در مناطق اهل سنت هیچ تنشی نداشتیم و مردم این منطقه مرزداران خوبی هستند. تقاضا است از طرف مجمع تقریب بازرسانی به این منطقه فرستاده شود تا وضعیت شهر را بررسی نمایند.
ایشان خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین علم‌الهدی گفتند: سلام ما و مردم شریف را به ابوی محترم برسانید و نسبت به واکنش ایشان در زمانی که به مقدسات اهل سنت توهین شده بود انجام دادند صمیمانه تقدیر و تشکر می نماییم. شاید عده‌ای سیاه‌نمایی‌هایی انجام دهند و وجهه شهر و مردم ما را به گونه‌ای دیگر برسانند، اما مردم شهرستان خواف، مردمی انقلابی و دوستدار نظام هستند.
ریاست مجمع فقه اهل سنت خراسان رضوی ادامه دادند: از افتتاح دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد خرسندیم و همه ما باید در جهت وحدت عملی حرکت کنیم و این امر با هم‌نشینی و هم‌اندیشی علما و دانشگاهیان همه‌ی مذاهب میسّر خواهد شد.
مدیریت حوزه علمیه احناف خواف در پایان پیشنهادات و درخواست‌هایی نیز ارائه دادند:
۱- توجه و تأکید به نقاط مشترک و جلوگیری از مسائلی که ایجاد اختلاف می‌کند.
۲- استفاده از اساتیدی که اهل علم و دین و دارای وجهه مردمی باشند.
۳- جذب طلاب فارغ‌التحصیل حوزه‌های علمیه اهل سنت در دانشگاه تقریب
۴- مدارک تحصیلی حوزوی طلاب اهل سنت مورد پذیرش دانشگاه قرار گیرد.
۵- استفاده از علمای اهل سنت در تدریس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *