اگر مباحثی در بحث نفاق و تفرقه مطرح شود، مطمئناً این شخص از هیچ مذهبی نبوده و مسلمان نیست

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، آقای مهندس حسین سنجرانی - فرماندار محترم شهرستان خواف - در مراسم نماز جمعه (۸ شهریورماه ۹۸) اهل سنت خواف، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت:

رجایی و باهنر شهیدانی بودند که تمام هستی و زندگی خود را در جهت خدمت به محرومان و مستضعفان در آن مدت کمی که زمامداری دولت را بر عهده داشتند صرف کردند. ان شاءالله خداوند توفیق دهد تا در راه خدمت به مردم صادقانه قدم برداریم.
ایشان افزود: در هفته دولت در این شهرستان، ۵۶ پروژه در مباحث عمران و آبادانی، کشاورزی، اورژانس بین راهی، مخابراتی و آسفالت معابر با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۷/۵ میلیارد تومان با کمک دستگاه‌های اجرایی در شهرستان برنامه‌ریزی و اجرایی شد. اما قطعاً جای کار زیاد است و تلاش‌های مجاهدانه را می‌طلبد تا همه مردم و مسئولین در کنار هم با وفاق و همدلی به این توفیقات بیافزایند.
آقای سنجرانی خاطرنشان کرد: علمای فرهیخته بزرگواری در سرزمین ما متولد شده‌ و رشد پیدا کردند و تأثیرات بسیاری بر کل جهان اسلام داشتند. امروز همین افتخارات برای ما ایرانیان بس که تمام کتب صحیح بخاری، صحیح مسلم و معروف به صحاح سته، همه نویسندگان ایرانی بودند. و با وجود آن که همه‌ی آنان در دوره زمانی قرون دوم و سوم هجری بوده‌اند، اما تاکنون محل ارجاع تمام کتب مسلمانان به این کتاب‌هاست و نقش جایگاه این عزیزان، نقش بسیار برجسته‌ای است و به همین لحاظ است که علمای اهل سنت همیشه پیشگام بودند و در نظام جمهوری اسلامی ایران با وحدت بیشتر و تمرکز بیشتر این امر را ادامه دادند.
ایشان ضمن تقدیر و تشکر از همه عزیزانی که در بحث تقریب، وحدت و انسجام فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: همه مستحضرند که بعضاً شاید با افرادی جاهل و نادان مواجه شویم که از جاهای مختلف و از هر دو مذهب، مطالبی را بر زبان می‌آورند که مورد تایید هیچ کدام از بزرگان جهان اسلام نیست، و در رأس نظام، مقام معظم رهبری را می‌بینیم که در هر جایی که علمای تشیع حضور دارند سفارش اکید بر حفظ وحدت همه جانبه دارند.
ایشان ادامه داد: اگر مباحثی در بحث نفاق و تفرقه مطرح شود، مطمئناً این شخص از هیچ مذهبی نبوده و مسلمان نیست. به همین خاطر است که امروزه نظام پویای مبتنی بر مکتب الهی‌بخش اسلام موجب عناد و دشمنی استکبار جهانی و یهودیت قرار گرفته است.
فرماندار شهرستان خواف یادآور شد: برای من افتخار است که در این دوران خدمت به عنوان شهروند خوافی در شهر حافظان قرآن و در بین شما مردمان شریف و محترم هستم. وظیفه امروز ما به مراتب سنگین‌تر نسبت به افراد دیروز است و هوشیاری، بیداری، بصیرت و انتظارات، بیش از پیش بوده و یک فرد به تنهایی موفق نخواهد بود.
ایشان افزود: خیلی خرسندیم از اینکه همشهریان به ما پیشنهاداتی می‌دهند و ما را راهنمایی می‌کنند و ما حتماً از این نظرات استفاده خواهیم کرد، اما همه اینها مستلزم حمایت شماست تا برای امور زیربنایی، اقتصادی، عمرانی، برنامه‌ریزی، اجتماعی و فرهنگی قدمی بلند برداریم و بنده برای همه اینها طرح و برنامه دارم که انشاءالله ساماندهی و آنچه به نفع توده مردم است اجرایی خواهد شد.
وی ادامه داد: به حول و قوه الهی، همدلی شما مردم و دعای خیر علمای بزرگ همه ما را مصمم می‌کند تا بیش از گذشته خدمتگزار مردم باشم.
سخنران این هفته نماز جمعه اهل سنت خواف ضمن تشکر از نماینده محترم خواف و رشتخوار خاطرنشان کرد: با هماهنگی نماینده محترم و پیگیری‌های ایشان در اخذ بودجه و برنامه‌های شهرستان، انشاءالله موفق خواهیم شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper