کتابخانه حوزه علمیه احناف خواف

image

معرفی

کتابخانه حوزه علمیه احناف خواف با تنوع موضوعی کتابها به عنوان یک مرکز فرهنگی نقش بسزایی در گسترش فرهنگ مطالعه داشته است.
هم زمان با تأسیس حوزه علمیه احناف خواف در سال 1327 هجری شمسی، کتابخانه آن نیز تأسیس شده است با این تفاوت که به علت تعداد کم طلاب کتب موجود در آن کم و فقط به عنوان کتب کمک درسی از آن استفاده می شده است.
اما به مرور زمان و افزایش طلاب، نیاز کتابخانه به کتاب و موضوعات مختلف افزایش یافته است و فقط در دسترس طلاب بوده است.
هر سال با برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای کتابخانه کتاب خریداری شده و در اختیار اساتید و طلاب قرار می گرفته است به گونه ای که بیشتر کتب کتابخانه قدمتی برابر با برگزاری اولین نمایشگاه کتاب تهران دارد.
در ابتدا کتابخانه با روش سنتی مدیریت و اداره می شده است ولی با افزایش منابع کتابخانه، نرم افزار مدیریت منابع کتابخانه خریداری گردید و کار آماده سازی و ثبت اصولی کتب انجام شد.
با مراجعه اقشار مختلف مردم جهت استفاده از کتب کتابخانه، محل آن از مرکز حوزه به محل دسترسی آسان برای همه، به حاشیه خیابان تغییر یافت و هر ساله با خرید از نمایشگاه ها و کتابفروشی های مختلف کتب جدید خریداری و به مجموعه منابع آن اضافه می گردد.
در حال حاضر کتابخانه حوزه علمیه احناف خواف در رده های مختلف اسلام(اعم از علوم قرآنی، حدیث، فقه، کلام، عرفان و سیرت)، علوم اجتماعی، منطق، فلسفه، تاریخ، داستان و رمان و ادبیات فارسی دارای 16000 جلد کتاب در حدود 6000 عنوان فارسی و 1600 عنوان عربی می باشد که افتخار دارد علاوه بر طلاب حوزه دارای 700 عضو غیر طلبه می باشد.
لازم به یادآوری است هزینه جاری کتابخانه اعم از خرید کتاب و ... از طرف حوزه علمیه احناف خواف تأمین شده و همکاری خیرین محترم را جهت گسترش فرهنگ مطالعه می طلبد.
این کتابخانه مراجعه اقشار مختلف جویندگان کتاب را برای خود فرصتی می داند تا با شناخت نیازهای مختلف بر تنوع موضوعی کتب بیافزاید و همواره از راهنمایی کارشناسان محترم مختلف کتابشناسی برای غنی سازی منابع کتابخانه استقبال می کند.
سالن مطالعه کتابخانه یکی از امتیازات قابل توجه آن است که می تواند بعنوان فضایی آرام مورد استفاده مراجعین محترم گیرد.

ارتباط با کتابخانه

  • شماره تلفن: 05154224293
  • شماره پیامک: 09156204305
  • کانال تلگرام: AhanfeKhafLib@

مدارک لازم جهت عضویت

  • یک قطعه عکس 4×3 جدید
  • ارائه مدرک شناسایی
  • مبلغ 3000 تومان بابت 1 سال عضویت
  • تکمیل فرم عضویت

جستجو در کتابخانه‌های اهل سنت

برای جستجو در کتابخانه‌های اهل سنت ایران، روی لینک زیر کلیک کنید

ساعات کار کتابخانه

  • صبح‌ها: 8:30 تا اذان ظهر
  • عصرها: بعد از نماز عصر تا اذان عشا

گالری تصاویر کتابخانه

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper