به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولوی محمد موحدی - مدرس حوزه علمیه احناف خواف - در مراسم نماز جمعه (۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) اهل سنت شهر خواف، با تلاوت آیات "مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت اتخذت بیتا و انّ اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون. ان الله یعلم ما یدعون من دونه من شی و هو العزیز الحکیم. وتلک الامثال نضربها للناس و مایعقلها الا العالمون" به ایراد سخن پرداخت.

حضرت شیخ الاسلام مفتی محمدتقی عثمانی (دامت برکاتهم) در خطبات اصلاحی می‌فرماید: مورد دیگری که از روی تجربه به شما باید بگویم این است که پس از اقامه نماز صبح از خداوند متعال بخواهید که:

در قرآن کریم برای حالت و وقت خوابیدن الفاظ مختلفی بیان شده که عبارتند از:

به دروازهٔ مسجد رسیدم، نماز مغرب نزدیک شده بود. زن جوانی بر پله‌های دم در مسجد نشسته بود که رنگ چهره‌اش از درد و رنج فراوان حکایت داشت،

خیلی از وقت‌ها افراد، از دیدن موفقیت دیگران، نگران و مضطرب می‌شوند. خیال می‌کنند فقط آنها باید سکاندار برخی از کارها باشند. لذا تلاش می‌کنند تا جلو موفقیت بیشتر دیگران را بگیرند. برایشان مهم هم نیست که تا به کجا پیش بروند و چه ضررهایی به دیگران برسانند.

اسلام دینی است که به تمام شئونات زندگی بشر توجه نموده و به همه‌ی آنها اهمیت داده و  با بیکاری و بی‌توجهی نسبت به زندگی و جسم مخالفت ورزیده است. یکی از مواردی که اسلام برایش اهمیت قرار داده است، ورزش می‌باشد. ورزش یکی از مفیدترین و سالم‌ترین سرگرمی‌هایی است که می‌تواند اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را پر کند. ورزش، کسالت و تنبلی را از انسان زدوده و به وی نشاط و شادابی بخشیده، او را برای انجام کارها و وظایف فردی و اجتماعی آماده نموده و اخلاقش را بهبود می‌بخشد. ورزش، روحیه‌ی شجاعت، از خود گذشتگی، مبارزه با ظلم و ظالم و دفاع از مظلوم را در انسان تقویت نموده، اراده وی را قوی می‌سازد. ورزش، توان رزمی انسان را افزایش می‌دهد. ورزش، توان انسان را برای انجام کارهای روزمره شخصی و اجتماعی بالا می‌برد، حتی عباداتی از قبیل نماز، روزه، حج و جهاد نیز با بدنی سالم و نیرومند، بهتر و راحت‌تر انجام می‌گیرد.

در عصر کنونی متأسفانه افراد زیادی در مورد مسایلی که نسبت به آن علم و آگاهی ندارند، اظهار نظر می‌کنند، در حالی که این کار شرعاً جایز نیست، به همین دلیل خداوند متعال می‌فرماید:

امروز ۹ مهر مصادف با ۳۰ سپتامبر روز جهانی ترجمه است. این روز از سال ۱۹۵۳ توسط فدراسیون بین‌المللی ترجمه جشن گرفته می‌شود. سنت جروم، انجیل را به لاتین ترجمه کرد و روز وفاتش، روز ترجمه نامیده شد. از سال ۱۹۹۱ فدراسیون بین‌المللی ترجمه آن را به عنوان یک روز بین‌المللی پیشنهاد کرد تا همبستگی جامعه مترجمین جهان را نشان دهد که پیش‌برنده حرفه ترجمه در کشورهای مختلف خواهد بود.

امروز ۹ مهر و سی­‌ام سپتامبر، روز جهانی ناشنوایان است. این مطلب می‌­تواند از جنبه­‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

امروز پنجشنبه دهم مهرماه، اول اکتبر و روز جهانی سالمندان است. بهانه­‌ای است تا در این هیاهوی پر پیچ و تاب جامعه، بوسه‌­ای بر دستان لرزان سالمندان و بزرگان قوم زنیم و قدر افرادی را بدانیم که کوهی از تجربه را به همراه دارند.

صفحه1 از2

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper