هر چه اخلاق و رفتار مجموعۀ نیروی انتظامی با مردم بهتر باشد، رضایت و تعامل مردم نیز بیشتر خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، امروز سه‌شنبه (18 خردادماه 1400) سرهنگ علی روان‌بخش - فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان خواف - با حضور در حوزه علمیه احناف خواف، با مولانا حبیب‌الرحمن مطهری دیدار و گفتگو کرد.

مولانا مطهری ضمن خیر مقدم و تبریک به مناسبت انتصاب ایشان در جایگاه فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان خواف، بر اهمیت این مجموعه تأکید کردند و افزودند: نیروی انتظامی از چند بُعد حائز اهمیت است؛ اول این‌که مسئلۀ امنیت و آرامش که باعث استقرار و استحکام جمهوری اسلامی‌ست، وابسته به این نیروست که در نتیجه، دعای خیر مردم را دربر خواهد داشت. دوم، مسئلۀ اخلاق‌مداری این مجموعه با مردم است.

ایشان تأکید کردند: هر چه اخلاق و رفتار این مجموعه با مردم بهتر باشد، ارزش کارشان بالاتر می‌رود و رضایت مردم را به‌دنبال خواهد داشت که در نتیجه، باعث تعامل هر چه بیشتر مردم با این مجموعه خواهد شد. در روایات اهل سنت و تشیع، توصیه به اخلاق و رفتار نیکو شده است، حتی در حدیث آمده که حداقل اخلاق نیکو، این است که با چهرۀ باز با مردم رفتار کنید. اگر اخلاق و رفتار خوبی با مردم صورت نگیرد، به همان مقدار تعامل مردم کمرنگ‌تر خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کردند: همۀ ما به نوعی در خدمت مردم هستیم و این افتخار است؛ زیرا خداوند متعال از طریق همین خدمت، اجر و ثواب اخروی عنایت می‌کند و این در صورتی است که کار مردم را به خوبی برآورده کنیم.

ایشان افزودند: الحمدلله سابقه‌ای که از جنابعالی در این زمینه سراغ داریم، امید است جنابعالی و همکاران شما با تعامل و اخلاق خوب با مردم ارتباط داشته باشید تا مسئلۀ مهم امنیت به‌صورت بهتری انجام گیرد.

مولانا مطهری یادآور شدند: البته لازم است نیروی انتظامی در بعضی مواقع از خود قدرت به‌خرج دهد. کسی‌که همیشه عادت به سرقت و جرم و جنایت دارد و بر آن اصرار می‌ورزد یا کسی‌که به ناموس و اموال مردم خیانت و تعرض می‌کند، لازم است با او برخورد سختی شود تا از فراگیرشدن آن جرم جلوگیری شود. اگر ناموس و آبروی مردم در امان نباشد، دود آن به چشم حکومت و ملت خواهد رفت. حال اگر کسی سهواً از وی خطایی صورت گیرد و از کارش پشیمان و نادم باشد، لازم است با رفتار بهتری با او برخورد شود.

ایشان در پایان، ضمن تشکر از سرهنگ حسینعلی‌زاده - فرماندۀ قبلی نیروی انتظامی شهرستان خواف - برای فرماندۀ جدید این مجموعه آرزوی موفقیت نمودند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در 19 خرداد 1400

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper