شایسته است در برگزاری نماز جماعت اهل سنت در مدارس شهر، از حوزه علمیه احناف جهت اقامه نماز و بیان مسائل اخلاقی-اعتقادی دعوت بعمل آید.

دیدار و گفتگوی آقای امیری - ریاست محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان خواف با مولانا حبیب الرحمن مطهری دیدار و گفتگوی آقای امیری - ریاست محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان خواف با مولانا حبیب الرحمن مطهری

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، امروز یکشنبه (۲مهرماه ۹۶)، آقای امیری - ریاست محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان خواف - به همراه هیئت همراه با حضرت مولانا مطهری - مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف - به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، دیدار کردند.

مولانا مطهری ضمن عرض خیرمقدم و تبریک سال تحصیلی جدید خاطرنشان کردند: اداره آموزش و پرورش در شهرستان خواف عملکرد خوبی داشته است که نتایج و ثمرات مثبت آن را نیز مشاهده نموده‌ایم. لفظ آموزش و پرورش همانطور که از نام آن مشخص است دارای ارزش است و باید سعی شود که اخلاص و رضای الهی مدنظر همگان باشد.
ایشان افزودند: دانش‌آموزان در نظام اسلامی بایستی باادب و با تربیت اسلامی رشد نمایند؛ چنانچه رسول‌اکرم(ص) می‌فرمایند: به فرزندان خود محبت نبی، محبت آل نبی و تلاوت قرآن بیاموزید. اداره آموزش و پرورش نیز باید بیش از پیش روی این ملاک‌ها و معیارها کار کند.
مدیریت حوزه علمیه احناف خواف افزودند: تعاملات حوزه و مدرسه خوب است، ولی بایستی بیشتر شود؛ زیرا شهر خواف، شهر تلفیقی است و اهل سنت و اهل تشییع همیشه در کنار هم سال‌ها به خوبی زندگی کرده‌اند و با توجه به نامه مقام‌ معظم‌ رهبری در جواب شیخ‌الاسلام مولانا عبداالحمید حجت بر همگان تمام است و نباید تبعیضی وجود داشته باشد و آموزش و پرورش نیز باید این سخن حکیمانه مقام معظم رهبری را ملاک و معیار خود قرار دهد و در به کارگیری نیرو، شایسته‌سالاری را مد نظر قرار دهد.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف در پایان سخنان خویش ضمن آرزوی موفقیت برای کارکنان اداره آموزش و پرورش، تاکید کردند: شایسته است در برگزاری نماز جماعت اهل سنت در مدارس شهر، از حوزه علمیه احناف جهت اقامه نماز و بیان مسائل اخلاقی - اعتقادی دعوت بعمل آید؛ زیرا به این امر احساس نیاز ویژه می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در 22 مهر 1396

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper