از برداشت بی رویه آب از سوی شرکت های معدنی جلوگیری و نظارت بیشتری صورت گیرد

سید حسن رضائیان ریاست اداره آب و فاضلاب شهرستان خواف صبح شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰ با حضرت مولانا مطهری در حوزه علمیه احناف خواف دیدار کرد.

مولانا مطهری طی این دیدار نکاتی را عنوان داشتند:

  • خشکسالی اخیر و گرمای بی سابقه و همچنین عدم اطلاع رسانی های درست باعث شده است تا عملکرد اداره آبفا زیر سوال برود هرچند که شما زحمت خود را می‌کشید و سعی خود را می‌کنید که از این بابت جای تقدیر و تشکر دارد.
  • شایعاتی پیش آمده است که آب شهری به برخی از بخش ها فروخته می‌شود اما آنچه که به اطلاع ما رسیده است برعکس این است چون از برخی بخش ها مانند شهرداری و آموزش و پرورش و از جاهای دیگر برای تامین آب شرب شهر خریداری می‌شود که کار بسیار خوبی است.
  • فرسودگی لوله های آب نیز باعث ترکیدگی و نشت آب می‌شود که این خود موجب اسراف و هدر رفت آب است و تقاضای ما این است که از هر طریقی که میسر است، چه تامین بودجه دولتی چه لوله گذاری با همکاری شرکت های معدنی این مشکلات بخش آب شرب شهر مرتفع گردد.
  • معادن نیز آب زیادی از سفره های آب زیر زمینی برداشت می کنند که اداره امور آب منطقه ای باید در این خصوص چاره‌ای بیندیشد و صاحبان این شرکت ها نیز باید برای تامین آب مورد نیاز خود فکری بکنند و ارگان های دولتی نیز باید آن ها را مقداری محدود کنند و اینطور نباشد که آزاد باشند تا هر مقدار که آب می خواهند برداشت کنند و به مردم ضربه وارد کنند.
  • این ها بخشی از مشکلات مردم است و باید این معضلات برطرف شود و از برداشت بی رویه آب از سوی شرکت های معدنی جلوگیری و نظارت بیشتری صورت گیرد که این قضیه مربوط می‌شود به اداره امور آب منطقه ای نه اداره آب و فاضلاب شهری.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper