آیا تا کنون اندیشیده‌اید که لحظات نخستین ورود به بهشت چه‌قدر خوشایند و شگفت‌انگیز خواهد بود...!

حضرت مولانا مطهری - مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف - در مراسم صبحگاه طلاب حوزه علمیه احناف خواف روز دوشنبه سوم فروردین ۹۷ پیرامون "ادب"، بیاناتی را ایراد فرمودند.

 جنگ و خونریزی یکی از نمادهای اصلی خشونت و در مقابل آن صلح، نمادی از تعامل و همدلی است. مصلحان همواره تلاش می‌کنند تا بتوانند صلح و دوستی را به‌عنوان یک ارزش پذیرفته‌شده در همه انسان‌ها نهادینه کنند.

 

مدارس علوم دینی و علل انحطاط و تنزل آنها از علامه مفتی محمد تقی عثمانی حفظه الله[1]

تا آنجا که نگارنده به کنکاش پرداخته، علّت بنیادین انحطاط و تنزّل ما آن است که این نظام تعلیمی مدارس علوم دینی ما رفته رفته به صورت یک رسم و عادت (یک برنامه‌ی ظاهری و فرمالیته) درمی‌آید و مقصد و هدف اصلی آن از نگاه‌ها پنهان می‌شود. اگر چه پیوسته این جمله بر سر زبان‌ها است که هدف اصلیِ تمام این تلاش‌ها، خدمت به دین است، ولی بسا اوقات این سخن صرفاً در حدّ یک کلام و گفتار بسنده می‌شود و در اعماق قلب نقش نمی‌بندد.

جنین شناسی پزشکی وانطباق آن باآیات قرآن ، با کشف حقایق جدید در علم جنین‌شناسی، انسان در برابر اعجاز نهفته در قرآن که به مراحل آفرینش جنین اشاره نموده ‌سر فرود آورده، چرا که اینگونه مطالب در چهل و اندی آیه و ده‌ها حدیث شریف آمده و در طول پانزده قرن خطوط اصلی در زمینه این علم را ترسیم نموده و هم اکنون آن را علم جنین‌انسانی می‌نامند.  

 ادب را جایگاه رفیعی در قاموس انسانیت است، که حکایت از اهمیت بسیار آن در راستای ساختار ابعاد درونی و بیداری روحی انسان دارد. ادب در حقیقت رشد و شکوفایی شخصیت یک فرد است، که منهای آن در هر درجه و سطحی باشد فاقد ارزش و بهاست.

كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی