مهمترین هدف ورزش بندگی خداوند است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولوی محمد مکفی - مدرس محترم حوزه علمیه احناف خواف - در مراسم نماز جمعه (۴ آبان‌ماه ۹۷) اهل سنت خواف به ایراد سخن پرداخت.

وی در مقدمه سخنان خویش گفت: اسلام دینی است که به تمام شئونات زندگی بشر توجه نموده و به همه‌ی آنها اهمیت داده است. به همین دلیل اسلام با بیکاری و بی‌توجهی نسبت به زندگی و جسم مخالفت کرده است. امروزه یکی از مشکلات جامعه بشری، مساله بیکاری و عوارض ناشی از آن است. بسیاری از انحرافات، از قبیل: اعتیاد به مواد مخدر، دزدی و ایجاد مزاحمت، دعواها و درگیری‌های خیابانی، انحرافات جنسی و ... زاییده‌ی بیکاری است. شاید به واسطه جلوگیری از همین عوارض سوء بیکاری باشد که می‌بینیم در اسلام از "کار و انسان شاغل" بسیار تجلیل شده است. بدون شک، مردم و کشور باید در پی ایجاد کار و اشتغال سالم برای همه باشند، ولی آیا همیشه امکان اشتغال برای همه و به ویژه جوانان و نوجوانان فراهم است؟ اگر این امکان فراهم نشد، تکلیف چیست؟ یا اگر فردی شغلی دارد و در کنارش اوقات فراغت زیادی هم دارد، باید چکار کند؟ قطعا یکی از سرگرمی‌های مفید و لازم برای انسان ورزش است.
مولوی مکفی در مورد اهمیت ورزش خاطرنشان کرد: ورزش یکی از مفیدترین و سالم‌ترین سرگرمی‌هایی است که می‌تواند اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را پر کند. ورزش، کسالت و تنبلی را از انسان زدوده و به وی نشاط و شادابی بخشیده، او را برای انجام کارها و وظایف فردی و اجتماعی آماده نموده و اخلاقش را بهبود می‌بخشد. ورزش، روحیه شجاعت، از خود گذشتگی، مبارزه با ظلم و ظالم و دفاع از مظلوم را در انسان تقویت نموده، اراده وی را قوی می‌سازد. ورزش، توان رزمی انسان را افزایش می‌دهد. ورزش، توان انسان را برای انجام کارهای روزمره شخصی و اجتماعی بالا می برد، حتی عباداتی از قبیل نماز، روزه، حج و جهاد نیز با بدنی سالم و نیرومند، بهتر و راحت‌تر انجام می‌گیرد.
ورزش، کمک شایانی به تقویت سلامتی جسمانی و روانی می‌كند، و طبیعتاً جسم‌های ضعیف به‌خاطر کمبودها و خستگی‌های ناشی از ضعف، افکاری آشفته دارند.
ایشان در بیان تاریخچه ورزش یادآور شد: اصل ورزش را از يونان دانسته‌اند كه به منظور چابكی بدن و ايجاد قوت انجام مي‌يافت. 2500 سال قبل از ميلاد ورزش به وسيله چينی‌ها جهت درمان بيماری‌ها و طولانی كردن عمر به كار مي رفته است.
ایشان در این زمینه با استناد به آیات قرآن تصریح کرد: در قرآن مجید آیاتی وجود دارد که به