مسلمانان نباید نسبت به همدیگر بدبین باشند تا منجر به نابرابری و تبعیض گردد.

مولانا حبیب الرحمن مطهری (حفظه الله)-نماز جمعه روستای ولی‌آباد بالا خواف مولانا حبیب الرحمن مطهری (حفظه الله)-نماز جمعه روستای ولی‌آباد بالا خواف

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولانا حبیب‌الرحمن مطهری -مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف - در خطبه‌های امروز نماز جمعه (۲۵ اسفندماه ۱۳۹۶) روستای ولی‌آباد بالا خواف با تلاوت آیه "ان الذین یوذون المومنین و المومنات بغیر ما اکتسبوا فقد احتملوا بهتانا عظیماً" به ایراد سخن پرداختند.

ایشان فرمودند: دین اسلام، مجتمعی را می‌خواهد قائم کند که اساس و بنیان آن محبت، اخوت، صفا و صمیمیت باشد.
ایشان اظهار داشتند: مردم باید با همدیگر صمیمی و باصفا باشند، اگرچه از هر قوم و نژادی و در هر حالی باشند.
ایشان افزودند: هدف از مجتمعی که مدنظر اسلام است، در تمامی حالات در کنار هم‌بودن و با هم‌بودن است.
پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: " لا تحاسدوا و لا تباغضوا و لا تدابروا و کونوا عباد الله اخواناً"
به همدیگر حسادت و بغض نداشته باشید، به یکدیگر پشت نکنید و برادرانه در کنار هم زندگی کنید. اما امروزه امر اخوت و صمیمیت در بین مسلمانان کمرنگ شده و متاسفانه نسبت به یکدیگر حسادت می‌ورزند.
مولانا مطهری تاکید کردند: مسلمانان نباید نسبت به هم بدبین باشند تا منجر به نابرابری و تبعیض گردد؛ همچنان که پیامبر اسلام(ص) می‌فرمایند: مومن کامل و واقعی نخواهد بود مگر آنچه که برای خود می‌پسندد برای دیگران نیز بپسندد.
ایشان ادامه دادند: افرادی که مردان و زنان مومن را آزار و اذیت می‌رسانند دچار گناه کبیره شده‌اند و بایستی توبه کنند و در حدیثی از رسول الله(ص) نقل شده است که مسلمان واقعی کسی است که مردم از دست و زبان او در امان باشند.
ایشان خاطرنشان کردند: بایستی از گناهان و اعمال خود به درگاه خداوند توبه و استغفار نماییم و تلاش کنیم تا مکارم اخلاق و زندگی حضرت محمد(ص) را در خود پیاده نموده تا رستگار شویم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در 26 اسفند 1396

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی