وحدت در جمهوری اسلامی ایران فقط نامگذاری محض و یک تاکتیک سیاسی نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی احناف خواف، جناب آقای سرهنگ نطاق - فرمانده سپاه شهرستان خواف - در مراسم نماز جمعه (1آذر1398) اهل سنت خواف با تلاوت آیه " وَأعِدُّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوّة " به ایراد سخن پرداخت.

سرهنگ نطاق در ابتدا سخنان‌شان از وحدت و بسیج یاد کرد و گفت: تنها یادگاری که می‌توان از امام راحل بیان کرد، وحدت و بسیج است که در 5 آذر1358 با شعار40 سال خدمت، جهاد و شهادت شروع، و به فرمان امام راحل نام گذاری شد، که در اصل 150 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مأموریت بسیج مشخص شده است.

مأموریت‌های اصلی و فرعی بسیج:

فرماندی سپاه شهرستان خواف، مأموریت‌های اصلی و فرعی بسیج را برشمرد و اظهار داشت: بسیج سه مأموریت اصلی و یک مأموریت فرعی دارد، مأموریت‌های اصلی بسیج:

  1. عمق بخشی داخلی، جذب، حفظ، انسجام و آموزش بسیجیان، به طورکلی نقش‌آفرینی بسیجی ده میلیونی.
  2. مقابله با تحدیدات نرم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی.
  3. مقابله با تحدیدات نیمه سخت غیرمسلحانه.

اما مأموریت فرعی که همان دفاع امنیتی کشورمی‌باشد، یعنی آماده کردن مردم برای دفاع، در قالب گردان‌های امام علی (ع)، امام حسین (ع) و گردان‌های بیت المقدس، عاشورا، کوثر، الزهرا و جهت کمک به عزیزان ناجا.

ایشان در ادامه افزود: بسیجیان، جمع فداکار مردم هستند که در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، محرومیت‌ زدایی، سازندگی، بهداشت و درمان فعال است.

اهداف سه گانه دشمن:

سرهنگ نطاق در قسمتی از سخنان‌شان اهداف سه گانه دشمن را خاطرنشان کرد و گفت: دشمن برای اینکه امنیت کشور را برهم زند سه هدف دارد:

اول :هدف کوتاه مدت، که برهم زدن امنیت کشور را در بر دارد.

دوم :هدف میانه مدت، که اقتصاد و معیشت کشور را در بر می‌گیرد.

سوم: هدف بلند مدت، که از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران و تغییر رفتار آن را در بر دارد.

سرهنگ نطاق در آخر علاج این همه دشمنی‌ها را وحدت برشمرد و گفت: وحدت در جمهوری اسلامی ایران فقط نامگذاری محض و یک تاکتیک سیاسی نیست، بلکه  یک اعتقاد قلبی است و جمهوری اسلامی ایران به معنای واقعی معتقد به لزوم اتحاد است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper