خدا، کعبه، قرآن و پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم جزء مشترکات ما مسلمانان محسوب می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، حاج آقای رنجبر امام جمعه موقت اهل تشیع شهر خواف، در مراسم نماز جمعه (27 آبان 1398) اهل سنت خواف، با تلاوت آیه "مُحَمّد رَسُولُ الله وَالّذِینَ مَعَه اَشِدّاءُ عَلی الکُفَّار" (فتح-29) به ایراد سخن پرداخت.

ایشان در ابتدای سخن، ولادت با سعادت رسول خدا صلی الله علیه وسلم و فرزند بزرگوارشان حضرت جعفر صادق علیه‌السلام را تبریک گفت و افزود: ما در آستانه ماه ربیع‌الاول قرار داریم؛ ماهی که پیامبر اکرم درآن به دنیا آمد، تا بشریت را از تاریکی‌های ظلم و جهالت، و از لوث گناهان نجات دهد و آنها را به سوی سعادت و خوشبختی فرا خواند.
ایشان با استناد به آیه " اِنّ الدّینَ عِندَاللهِ الاِسلام"(آل عمران-19) گفت: قبل از اسلام، ادیان دیگری هم وجود داشت، که با آمدن دین اسلام، انقضاء ادیان دیگر به پایان رسید و هر کس غیر از دین اسلام دین دیگری را برای خود انتخاب کند طبق گفتار خداوند "وَ مَن یَبتَغِ غَیرَ الاِسلامِ دِیناً فَلَن یُقبَلَ مِنه" (آل عمران-85) از آن پذیرفته نخواهد شد.
ایشان افزود: زمانی این دین، بهترین دین محسوب می‌شود که مسلمانان دو واجب الهی را انجام دهند و نسبت به آنها کوتاهی نکنند،؛ اول: امر به معروف، دوم: نهی از منکر.
سخنران این هفته نماز جمعه اهل سنت خواف خاطرنشان کرد: همان طور که این دین، بهترین دین است، امت رسول خدا صلی الله علیه وسلم طبق آیه "کُنتُم خَیرَ اُمَّةٍ"(نساء-110) بهترین امت، و پیروان این امت، در واقع بهترین پیروان به حساب می‌آیند.
ایشان در زمینه هفته وحدت تصریح کرد: امام راحل(ره) 12 تا 17 ربیع الاول را به عنوان "هفته وحدت" نامگذاری کردند، تا مسلمانان دور همدیگر جمع شوند و وحدت اسلامی را رعایت کنند.
ایشان در پایان گفت: خدا، کعبه، قرآن و پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم جزء مشترکات ما مسلمانان محسوب می‌شود، و برای اینکه بهتر بتوانیم به خواسته‌های خودمان برسیم، باید به این اصول چنگ بزنیم و از اختلافات کناره‌گیری کنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper