بدون مشارکت و همراهی مردم، قطعاً امنیت اجتماعی پایدار، محقّق نخواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، سرهنگ حسینعلی‌زاده، فرمانده انتظامی شهرستان خواف در مراسم نماز جمعه ۱۲ مهرماه ۹۸ اهل سنت خواف به ایراد سخن پرداخت.
گزیده سخنان ایشان بدین شرح است:

  • عملکرد ناجا، به نحوی بوده است که مقام معظم رهبری همواره از عملکرد مجموعه انتظامی اعلام رضایت کرده‌اند.
  • مأموریت‌های سازمانی ناجا، سبب شده است تا نیروی انتظامی بیش از دیگر نیروهای مسلح در ارتباط پیوسته با آحاد جامعه باشد و این موضوع، خود ضرورت ایجاد می‌کند که اعتماد و ارتباط متقابل بین ما و مردم نسبت به سایر دستگاه‌ها وسایر نیروهای مسلح دوچندان باشد.
  • بدون مشارکت و همراهی مردم، قطعاً امنیت اجتماعی پایدار، محقّق نخواهد شد و هر چقدر اعتماد افراد جامعه به پلیس بیشتر باشد، ما در رسیدن به هدف والای خود که برقراری نظم و امنیت و برخورد با مخلاّن نظم و امنیت است مطمئناً موفق‌تر عمل خواهیم کرد، به همین دلیل در سالهای اخیر، جامعه محور بودن از شعارها و تدابیر فرماندهان محترم ناجا بوده است و تاکید بر این است که پلیس باید به نحوی عمل کند که امین مردم باشد.
  • در فضای جدید سایبری و فضاهای مجازی، پلیس نیاز به الگوی جدید دارد تا با نیازهای روز جامعه تلفیق شده باشد.
  • اقدامات پلیس، زمانی اثربخش خواهد بود که پلیس، ضمن استفاده از تجربه و نیروهای متخصص و علمی، از فناوری‌های روز و تجهیزات الکترونیکی بهره ببرد و در تمام مأموریت‌های خود، بر اساس تجزیه و تحلیل، پژوهش‌نگری و مشارکت اندیشمندان جامعه، برنامه‌ها و مشکلات خود را حل نماید و بر همین اساس شعار امسال ناجا؛ "پلیس هوشمند امین مردم" نام گرفته است. هوشمندی به معنی این است که راهبرد پلیس مشخص است، همانطور که مشاهده کردید در اتفاقات دی ماه ۹۶ پلیس زیبا و با نجابت در عین اقتدار عملکرد تا کمترین خسارت به امنیت کشور وارد شود و خیلی سریع‌تر از آن که دستگاه‌های امنیتی پیش‌بینی می‌کردند موضوع را جمع کرد.
  • با توجه به بررسی آمار و جرایم، شهرستان خواف علیرغم این که شهرستان مرزی است ولی امنیت شهرستان در سطح استان و کشور قابل قبول است.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper