اگر حقوق اهل‌سنت در کشور مراعات می‌شد

شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید(حفظه الله): اگر حقوق اهل‌سنت در کشور مراعات می‌شد، امروز محبوبیت جمهوری اسلامی در جهان بیش از این بود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف به نقل از سنی‌آنلاین، شیخ‌الاسلام #مولاناعبدالحمید (حفظه الله) در مراسم نماز جمعه این هفته ۴بهمن‌ماه ۱۳۹۸ اهل سنت زاهدان بیان داشتند: این یک واقعیت است که اگر اهل‌سنت کشور به‌خوبی دیده می‌شدند و حقوق‌شان رعایت می‌شد و در تمام مسئولیت‌ها و مناصب استانی و کشوری از آنها کار گرفته می‌شد، امروز محبوبیت کشور ما در جهان بسیار بیشتر از این ‌بود و این به نفع نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

ایشان خاطرنشان کردند: شیعه و سنی با هم برادر و واحد هستند. ما با تفرقه و تحریک شیعه و سنی علیه یکدیگر به شدت مخالفیم. ما اعتقاد به امت واحده داریم و برای برادران شیعۀ خودمان به اندازۀ اهل‌سنت احترام و حرمت قائلیم. ما به همان اندازه که از خسارت و نقصان اهل‌سنت ناراحت می‌شویم، به همان اندازه هم از خسارت برادران شیعه ناراحت می‌شویم.

مولانا عبدالحمید ادامه دادند: شیعه و سنی کشور با هم برادری دینی و وطنی دارند. همۀ ملت ایران متعلق به همین سرزمین هستند و به همین وطن دل بسته‌اند. لذا درخواست ما آن است که به همه به یک اندازه توجه شده و بها داده شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper