اولین درسی که می‌توان از این ماه گرفت عشق به خدا است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، حضرت مولانا حبیب‌الرحمن مطهری - مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف - ضمن حضور در مراسم نماز جمعه این هفته ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۷ روستای مهرآباد در خطبه‌های این نماز بیان داشتند: ماه مبارک رمضان برای ما درس‌هایی دارد و مسائلی به ما می‌آموزد که باید این مسائل را بعد از ماه رمضان ادامه داد و در تمام سال به آن عمل نمود.

اولین درسی که می‌توان از این ماه گرفت عشق به خدا است؛ شخص مسلمان باید محب خدا و رسول باشد.
در حدیثی پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: خداوند متعال می‌فرماید وقتی بنده به خاطر عشق و احترام به فرامین من، خورد و نوش خود را ترک می‌کند و برای من روزه می‌گیرد من جزای روزه‌دار را می‌دهم.
ایشان افزودند: همانطور که در ماه مبارک رمضان عاشق الله هستید در غیر رمضان و در تمام طول سال نیز بایستی همینطور باشید.
ایشان ادامه دادند: درس دیگری که ماه رمضان به ما می‌دهد زاری و تزرع است. همانطور که مردم در ماه رمضان برای گناهان و خطاهای خود گریه و زاری می‌کنند تا بخشوده شوند، در ماه‌های دیگر هم باید این‌چنین باشند و در هنگام بروز مشکلات، به درگاه پروردگار دعا، زاری و تزرع نمایند.
مولانا مطهری خاطرنشان کردند: از دیگر درس‌های رمضان، وحدت و اخوت است که این وحدت در ماه رمضان با هماهنگی در افطار و سحر و برگزاری نماز عید تمرین می‌شود که در تمام طول سال به آن عمل گردد.
ایشان تصریح کردند: در زمینه اخوت و وحدت، علما در رأس آن هستند و بایستی در بین خود وحدت بسیاری داشته باشند و هرچه وحدت و هماهنگی در بین علما بیشتر باشد پیروی مردم از آنها بیشتر خواهد بود، زیرا مسئولیت علما بسیار سنگین و سخت است و باید مواظب باشند.
مدیر محترم حوزه علمیه احناف خواف اظهار داشتند: دوری از گناه، از دیگر درس‌های مهم این ماه است. همانطور که در هنگام گناهان مختلف در ماه رمضان به این فکر می‌افتید که روزه دارید و از گناه دست می‌کشید یا به سمت آن نمی‌روید باید این تمرین را در دیگر ایام سال عملی نمایید و همیشه همانطور باشید.
ایشان تاکید کردند: همه ما بایستی به این دروس ماه مبارک رمضان عامل بوده و این عمل را فقط به همین ماه اختصاص ندهیم و برای تمام عمر باشد تا اینگونه سعادت دنیا و آخرت نصیب ما گردد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper