نیروهای امنیتی باید امانت‌دار و غم‌خوار مردم نیز باشند.

دیدار فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان خواف و هیئت همراه، با حضرت مولانا مطهری دیدار فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان خواف و هیئت همراه، با حضرت مولانا مطهری

حضرت مولانا مطهری در جمع فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان خواف و هیئت همراه: نیروهای امنیتی در عین اینکه باید اقتدار داشته باشند، باید امانت‌دار و غمخوار مردم نیز باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، سرهنگ حسینعلی‌زاده - فرمانده محترم انتظامی شهرستان خواف - به مناسبت هفته ناجا و روز نیروی انتظامی، در صدر هیئتی در مورخه پنجشنبه (۱۲ مهرماه ۹۷) با حضرت مولانا مطهری - مدیریت حوزه علمیه احناف خواف - در محل دفتر ایشان دیدار کرد.
مولانا مطهری در این دیدار ضمن تبریک هفته ناجا به نیروهای محترم انتظامی بیان داشتند: بایستی از زحمات، ایثارها و فداکاری‌های نیروی انتظامی به پاس امنیتی که در جامعه برقرار است تقدیر و تشکر نمود، و اگر اینطور نبود خبری هم از امنیت و آرامش در جامعه نمی‌بود.
ایشان افزودند: در کشورهای دیگر نیز نیروی پلیس است، اما آنها با دید دیگری به این شغل می‌نگرند؛ ولی در نظام اسلامی کسی که این لباس را می‌پوشد و به این راه قدم می‎‌گذارد با نیت خدمت به اسلام و مسلمین در این راه قرار می‌گیرد و به انجام وظیفه می‌پردازد.
در همین رابطه در حدیثی رسول الله(ص) می‌فرمایند: دو چشم است که روز قیامت آتش جهنم به آنها آسیبی نمی‌رساند؛ یکی از آنها چشمی است که در راه خدا حراست کند و نیتش این باشد که سرزمین اسلامی و مسلمانان در امنیت کامل باشند. لذا نیروی انتظامی باید با این نیت خدمت کند، نه اینکه یک کارمند ساده دولت است و یک حقوقی بگیرد و تمام شود.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف با اشاره به شعار هفته ناجا (پلیس مقتدر، امین مردم) خاطرنشان کردند: نیروهای امنیتی در عین اینکه باید اقتدار داشته باشند، همچنین باید امانت‌دار و غمخوار مردم باشند که البته نیروهای ما همین‌طور هستند.
عالم برجسته خراسان‌زمین در پایان، وظیفه اهل علم و علما که امر به معروف و نهی از منکر است را متذکر شدند و آنان را در خدمت نیروهای انتظامی و مردم دانستند و امنیت و آرامش جامعه را مرهون زحمات نیروهای امنیتی، همکاری مردم و علما دانستند و تداوم این امر را در وحدت بین همه آحاد جامعه خواندند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی