دیدار جمعی از طلاب حوزه انوارالعلوم خیرآباد تایباد با حضرت مولانا مطهری

دیدار جمعی از طلاب حوزه انوارالعلوم خیرآباد تایباد با حضرت مولانا مطهری دیدار جمعی از طلاب حوزه انوارالعلوم خیرآباد تایباد با حضرت مولانا مطهری

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، روز پنجشنبه (۱۲ بهمن‌ماه ۹۶) جمعی از طلاب تایبادی حوزه انوارالعلوم خیرآباد تایباد با حضرت مولانا مطهری در محل دفتر حوزه علمیه احناف خواف دیدار کردند.

?گزیده‌ای از سخنان مولانا مطهری خطاب به طلاب محترم: ? فکر بسیار خوبی‌ست که طلاب علوم دینی با یکدیگر ارتباط داشته باشند و برای پیشرفت تحصیلی و اصلاح خود، مشوره‌ها و گفتگوهایی داشته باشند. ? از اینکه الله متعال شما را برای فراگیری علوم دینی قبول کرده، شکر این نعمت بزرگ را بجا آورید و این را توفیقی از جانب الله بدانید. ? پیوسته برای این توفیق به درگاه الهی دعا کنیم که به ما در این مسیر استقامت عنایت فرماید. ? اخلاص را مدنظر داشته باشید، زیرا علم بدون اخلاص، بی‌ارزش است. ? طلاب علوم دینی باید نسبت به علم خود عمل نیز داشته باشند.
علما می‌نویسند: عمل در علم، پختگی می‌آورد و علم را مستحکم و پایدار می‌کند. ? یکی از راههای حفاظت احادیث در صدر اسلام علاوه بر کتابت و حفظ، عمل به آن احادیث بود. ? طلاب محترم باید دو اصل مهم را بسیار مورد توجه و اهمیت قرار دهند؛ اول: احترام به اساتید و پرسنل حوزه، دوم: مغتنم شمردن وقت. ? طلاب محترم باید در دوران تحصیل از مشغول‌شدن به امور بیهوده و لغو جداً اجتناب کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی