متاسفانه افراد افراطی در گوشه و کنار پیدا می‌شوند و شایعه‌پراکنی می‌کنند.

حضرت مولانا مطهری در دیدار با ریاست جدید آموزش و پرورش شهرستان خواف: متاسفانه افراد افراطی در گوشه و کنار پیدا می‌شوند و شایعه‌پراکنی می‌کنند و مسئولینی که وحدت‌گرا و مردم‌دارند و سخن از وحدت و تلفیق می‌زنند آنان را به سنّی‌گرایی متهم می‌کنند، اگرچه شیعه‌ی متعهد باشند و چهره‌ی او را تخریب می‌کنند که این کار، بسیار عمل زشت و ناپسندی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، حضرت مولانا مطهری در دیدار با ریاست محترم جدید آموزش و پرورش، معاونین و همکاران ایشان که در روز چهارشنبه(۲۱ شهریورماه ۹۷) در محل دفتر حوزه علمیه احناف خواف برگزار گردید، ضمن تلاوت آیه"ان الله یامر بالعدل و الاحسان و ایتاء ذی القربی و ینهی عن الفحشاء و المنکر و البغی یعظکم لعلکم تذکرون" و خوشامدگویی، خیرمقدم و تبریک نسبت به انتصاب آقای قادری به ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان خواف خاطرنشان کردند: کار شما بزرگواران در رأس اداره آموزش و پرورش در این شهرستان تلفیقی کار سنگینی است، اما با اخلاق و رفتاری که از شما سراغ داریم امیدواریم به خوبی و با موفقیت بتوانید این ماموریت را انجام دهید و برخوردتان با زیرمجموعه شما و مراجعین به نحو احسن باشد.

ایشان تصریح کردند: درس اسلام: اخلاق، اخوت و برادری، انصاف، عدالت و برابری است. بزرگان دین، رهبران و مسئولین نظام جمهوری اسلامی نیز به همین امر توصیه کرده و می‌کنند.

ایشان افزودند: مقام معظم رهبری نیز تنفر خود را از تبعیض بیان داشته و توصیه به عدالت و برابری خصوصاً در مناطق تلفیقی می‌فرمایند و از طرفی قانون اساسی ما نیز همین را بیان کرده است.

مولانا مطهری تاکید کردند: بهترین مأمور و مسئول در نظام جمهوری اسلامی کسی است که سخنان رهبر کبیر انقلاب که فرمودند: شیعه و سنی با هم برادر و برابر و در حقوق مساوی‌اند و همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری را گوش فرا دهد و به آن عمل کند. همچنین مسئول باید قانون‌گرا و وحدت‌گرا و مردم‌دار باشد و اغراض شخصی خود را اعمال نکند.

مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف افزودند: متاسفانه افراد افراطی در گوشه و کنار پیدا می‌شوند و شایعه‌پراکنی می‌کنند و مسئولینی که وحدت‌گرا و مردم‌دارند و سخن از وحدت و تلفیق می‌زنند آنان را به سنّی‌گرایی متهم می‌کنند، اگرچه شیعه‌ی متعهد باشند و چهره‌ی او را تخریب می‌کنند که این کار، بسیار عمل زشت و ناپسندی است.

عالم برجسته خراسان یادآور شدند: ما وظیفه داریم از کارهای مثبت یک مسئول تقدیر و تشکر کنیم و احیاناً اگر خلافی انجام داده باید خودش در مقابل خدا و قانون پاسخگو باشد؛ از این جهت شما هم در مقابل این‌چنین سخنانی با توکل بر خدا کار قانونی خود را انجام دهید و انشاءالله موفق خواهید بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper