بهترین مصرف گوشت قربانی، مدارس و طلاب علوم دینی و نیازمندان می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، حضرت مولانا مطهری در نشست با ائمه جمعه و جماعات که امروز پنجشنبه مورخه ۱۷ مردادماه در دارالحفظ حوزه علمیه احناف خواف برگزار گردید، با تلاوت آیه «قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ» به ایراد سخن پرداختند.

ایشان در مقدمه سخنان خویش فرمودند: آنچه که قابل اهمیت و برای هر مسلمان لازم وضروری است، اتباع از سنت‌های رسول الله(ص) است و نتیجه اتباع از سنت نبوی پیروی از خدای متعال است.
خداوند متعال می‌فرماید: «قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ» خدا به پیامبر می‌فرماید: به مؤمنان بگو اگر دوست دارید که محبوب خدا باشید و خدا شما را دوست بدارد، شما مؤمنین اتباع من را بکنید و اگر این طور باشد خدا هم شما را دوست خواهد داشت و در نتیجه، گناهان شما را می‌آمرزد و می‌بخشد.
مولانا مطهری تصریح کردند: آنچه که به اصحاب و اهل بیت، بزرگان و ائمه مجتهدین عزت و شوکت داد محبت خدا و رسول و پیروی از قرآن و سنت رسول اکرم(ص) بود. ما هم اگر می‌خواهیم که در محضر خداوند دارای عزت باشیم و وارد بهشت شویم و خداوند نیز ما را دوست بدارد راهش محبت خدا و پیامبر(ص) و پیروی از قرآن و سنت است و غیر از این راهی وجود ندارد.
ایشان تاکید کردند: هرکس که خود را برای خدا وقف کند و حرکات او برای خدا باشد خدا هم با او خواهد بود.
در حدیثی پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: هنگامی که خدای متعال می‌خواهد کسی را دوست داشته باشد و در مابین مردم محبوب قرار گیرد، ابتدا خدا او را دوست می‌دارد و پس از آن به حضرت جبرئیل امر می‌فرماید که با صدای بلاکیف خود به مؤمنین اعلام کن که خدا او را دوست دارد و در نتیجه مردم هم او را دوست دارند و به او محبت می‌کنند و خدا محبت او را در دل مردم می‌اندازد.
مدیر حوزه علمیه احناف خواف در بخش دوم سخنان خویش بر اهمیت قربانی و اهدای بخشی از گوشت قربانی به حوزه علمیه احناف خواف تاکید کردند و افزودند: همگان حوزه علمیه احناف خواف را می‌شناسید که بیش از ۶۰۰ طلبه مرد و زن مشغول به تحصیل‌ می‌باشند و همه این‌ها از وجوهات شرعی مردم تغذیه می‌شوند و حوزه علمیه هیچ پشتوانه مالی دولتی ندارد. یکی از موارد مصرفی طلاب، گوشت است که از طریق هدایای مردم در روز عید قربان و نیز در طول سال تأمین می‌شود.
ایشان تاکید کردند: تقاضای ما از شما علمای محترم این است که مردم را نسبت به اهمیت قربانی و اهدای آن به حوزه علمیه، تبیین و تبلیغ نمایید، چون بهترین مصرف گوشت قربانی، مدارس و طلاب علوم دینی و نیازمندان می‌باشد.
مولانا مطهری یادآور شدند: مراکز جمع‌آوری گوشت قربانی برای حوزه علمیه احناف خواف فقط مساجد است و نمایندگان حوزه علمیه همان افرادی‌ هستند که در مساجد مستقر می‌باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper