از جوانان اهل سنت در امر قضا و دادگستری استفاده شود.

دیدار ریاست محترم دادگستری و دادستان شهرستان خواف با حضرت مولانا مطهری دیدار ریاست محترم دادگستری و دادستان شهرستان خواف با حضرت مولانا مطهری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف به نقل از کانال حضرت مولانا مطهری، صبح امروز یکشنبه(۳ تیرماه ۹۷)، ریاست محترم دادگستری و دادستان شهرستان خواف با برخی از قضات و پرسنل دادگستری به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضرت مولانا مطهری در دفتر حوزه علمیه احناف خواف دیدار نمودند.

در این دیدار حضرت مولانا مطهری بعد از حمد و ثنای الهی و درود بر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و ذکر حدیث "کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته" به مهمانان محترم خیر مقدم گفتند.
ایشان با تبریک هفته قوه قضائیه، یاد و خاطره شهید آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران‌شان را گرامی داشته و شهدای هفتم تیر را افراد مومن، بااخلاص و فداکار توصیف نموده و خاطرنشان کردند: هرچه داریم از ایثار و فداکاری‌های شهداء است.
ریاست محترم حوزه علمیه احناف خواف به اهمیت امر قضا اشاره نموده و فرمودند: کار قضاوت، اقامه قسط و عدل است و احکام صادره بر مبنای عدالت باید باشد؛ از این جهت حرف و حدیث‌ها و شایعات هم زیاد است که قضات محترم باید خدا را در صدور حکم مدنظر داشته باشند و به این مسائل توجه نکنند.
مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف اظهار داشتند: رعایت عدالت و برابری گرچه متوجه همه مسئولین اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و قضایی می‌شود اما چون سر و کار قاضی با جان و مال و آبروی انسانها است، مسئله‌ی عدل و قسط بیشتر متوجه قضات می‌شود.
ایشان افزودند: همین که خداوند مسئله‌ی عدل را در آیات متعدد ذکر نموده این خود دلیل بر اهمیت عدالت است.
حضرت مولانا مطهری در توضیح حدیث اول بیان داشتند: حدیث "کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته" عام است، لذا هر کس با توان و قدرتی که دارد نسبت به زیردستان خود مسئول است که رعایت عدالت و برابری را بکند و در غیر این صورت روز قیامت در مقابل خداوند باید پاسخگو باشد.
ایشان در پایان توصیه‌هایی هم به قضات محترم داشتند و عرض کردند: با توجه به امر خطیر و بسیار مشکلی که شما قضات دارید، اول باید صبر و تحمل شما زیاد باشد. ثانیاً به گونه‌ای رفتار شود که هم مجرم و محکوم شناسائی و به سزای اعمال خود برسد و به پرونده به نحو احسن رسیدگی شود و هم روند پرونده‌ها طولانی نباشد و هم کم هزینه‌ترین را اختیار شود.
ایشان ادامه دادند: گاهاً مشاهده می‌شود شخص متخلف که جرمش هم ثابت شده و شاکی هم دارد متاسفانه در جامعه آزاد است که باعث جری‌شدن دیگران می‌شود.
ایشان در مورد بکارگیری از جوانان اهل سنت در قوه قضائیه و دادگستری فرمودند: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به رفع تبعیضات و بکارگیری اهل سنت، انتظار است در شهرستان خواف که اکثریت آن اهل سنت هستند از جوانان متعهد و توانمند اهل سنت در سطوح مختلف دادگستری استفاده شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper