با واگذاری آب کشاورزی به صنعت، کشاورزی ما به صفر خواهد رسید.

احناف خواف| مولوی شیرمحمد نیک‌کردار "امام جمعه اهل سنت شهر نشتیفان" در مراسم نماز جمعه(۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۷) این شهر با خطرناک توصیف کردن وضعیت سفره های آب زیر زمینی بیان داشت: حدود ۹۰ درصد مردم منطقه با کشاورزی سروکار داشته و از آن استفاده می کنند، ولی با وضعیت فعلی آب کشاورزی که هیچ، مردم برای آب شرب خود هم مشکل دارند.

مولوی نیک کردار افزود: با توجه به مصوبه جدید دولت که واگذاری آب کشاورزی به صنعت منعی ندارد، کشاورزی ما به صفر خواهد رسید، در حالی که چندین حلقه چاه در منطقه از جمله اطراف نشتیفان حفاری شده که روزانه میزان زیادی آب جهت مصرف در صنعت برداشت شده و آب برگشتی از صنعت هم باعث آلودگی سفره های آب زیر زمینی می شود.
امام جمعه نشتیفان خاطرنشان کرد: برداشت آب به این صورت باعث خواهد شد که آینده خطرناکی برای منطقه رقم خورده و تمامی کارشناسان امر باید مردم را از این خطر آگاه سازند، چرا که اگر وضعیت  به این شکل پیش برود مردم مجبور به ترک منطقه و حاشیه نشینی در شهرهای دیگر خواهند شد.
مولوی نیک کردار در پایان از عدم پرداخت حقوق دولتی ۱۵ درصدی انتقاد کرده و گفت: اگر معادن این حق قانونی را پرداخت کنند قطعا بسیاری از مشکلات منطقه رفع خواهد شد.
کانال خبری-تحلیلی خواف

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper